Jackpot Powerball wzrasta do 700 milionów dolarów

Ósmy co do wielkości jackpot amerykańskiej loterii będzie do zgarnięcia, gdy zostaną wylosowane liczby do głównej nagrody Powerball o wartości szacowanej na 700 milionów dolarów.

Nikt nie trafił wszystkich sześciu liczb i nie wygrał głównej nagrody Powerball od 3 sierpnia, co pozwoliło na powolny wzrost puli środowej nocy przez prawie trzy miesiące. Oczywiście powodem, dla którego nikt nie wygrał gigantycznej nagrody, jest to, że szanse na trafienie wszystkich liczb są tak marne, jak jeden na 292,2 miliona.

Jackpot w wysokości 700 milionów dolarów jest przeznaczony dla tych, którzy wybierają opcję dożywotnią, wypłacaną corocznie przez 29 lat. Zwycięzcy prawie zawsze wybierają gotówkę, która w środowym losowaniu wyniesie około 335,7 miliona dolarów przed opodatkowaniem.

Największym jackpotem na loterii była nagroda Powerball o wartości 1,586 miliarda dolarów, którą wygrało trzech posiadaczy kuponów w 2016 roku.

Powerball jest rozgrywany w 45 stanach USA, a także w Waszyngtonie, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.