Kindred Group (Unibet) wycofuje się z rynku amerykańskiego!

Inwestycje i umowy USA
Wiktor Czerwiński 29/11/2023

Ostatnia aktualizacja: 29 listopada 2023

Kindred Group Plc ogłosiło całkowite wyjście ze wszystkich rynków Ameryki Północnej. Decyzja ta oznacza także redukcję ponad 300 stanowisk pracy.

Dziś rano inwestorzy zostali poinformowani, że „Kindred opuści rynek północnoamerykański z oczekiwaniem, że zakończy to wyjście do końca drugiego kwartału 2024 r., pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych”.

Działająca w Ameryce Północnej od 2018 r. firma Kindred wycofa z rynku swoją amerykańską markę Unibet z Kanady i amerykańskich stanów Arizona, Indiana, New Jersey, Pensylwania i Wirginia.

Notowana na giełdzie w Sztokholmie grupa zajmująca się hazardem online zainicjowała szereg inicjatyw mających na celu redukcję kosztów, które mają przynieść roczne oszczędności kosztów brutto w wysokości około 40 milionów funtów.

„Ogłoszone dziś działania mające na celu redukcję kosztów są zarówno konieczne, jak i zdecydowane. Chociaż nigdy nie mamy zamiaru informować cenionych współpracowników o zwolnieniach, stawia to nas na silniejszej pozycji, aby zapewnić Kindred długoterminowy rozwój na naszych lokalnie regulowanych rynkach podstawowych. Możemy teraz skoncentrować nasze zasoby i możliwości technologiczne na inicjatywach strategicznych i wybranych rynkach, gdzie widzimy wyraźny potencjał zwiększenia naszego udziału w rynku” – powiedział Nils Andén, tymczasowy dyrektor generalny Kindred Group.

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL