Maltańskie MGA oczyszczone z powiązań z włoską mafią

Maltański Urząd ds. Gier (MGA) wydał oświadczenie po zakończeniu wstępnego dochodzenia, w którym stwierdzono, że organ nie ma żadnych powiązań z członkami włoskiej mafii.

Doniesiono, że współpracownicy włoskiej mafii wykorzystywali bazę gier Malty, aby uczestniczyć w nielegalnych operacjach hazardowych online i prać pieniądze.

Biorąc pod uwagę podejrzane powiązania z maltańskimi firmami hazardowymi, wydaje się, że nigdy nie było związku między tymi włoskimi obywatelami a MGA w następstwie dochodzeń prowadzonych przez władze włoskie.

Potwierdzono również, że żaden z członków włoskiej mafii nie miał żadnych powiązań ze strukturami własnościowymi firm hazardowych online licencjonowanych przez MGA.

Oświadczenie MGA brzmiało:

„Organ chciałby wyjaśnić, że nie ma związku między MGA a tymi osobami i żadna z nich nie stanowi żadnej części struktur własnościowych firm hazardowych online licencjonowanych przez MGA. Organ potwierdza, że ​​żadna z tych osób nie jest dyrektorami, udziałowcami, ostatecznymi beneficjentami rzeczywistymi ani kluczowymi osobami jakiegokolwiek koncesjonariusza MGA. Urząd współpracuje z władzami lokalnymi i włoskimi i będzie nadal monitorować dalszy rozwój sytuacji”.

W innym miejscu MGA wzięło udział w konferencji zorganizowanej w celu omówienia i zajęcia się wykorzystaniem sieci społecznościowych w ustawianiu meczów.

Zorganizowana konferencja przez Radę Europy i UEFA, na której MGA uczestniczyło wraz z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim i INTERPOLEM.

Antonio Abdilla Zerafa, specjalista ds. raportów dotyczących prania brudnych pieniędzy w MGA i dyrektor ds. Zgodności z przepisami dotyczącymi przestępstw finansowych, powiedział, że ważne jest, aby wziąć udział w MGA, aby pomóc organom ścigania i organom nadzoru sportowego w ich dochodzeniach.

„Na tej konferencji miło było zobaczyć, jak platformy mediów społecznościowych są również mile widziane w dyskusji. Uważam to za kamień milowy, ponieważ wierzę, że takie platformy mają wiele informacji, które mogą wnieść do stołu, aby pomóc w zapobieganiu i badaniu takich przestępstw”. – powiedział Zerafa.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.