„Nie mamy możliwości walki z naturą ludzką w parlamencie.” Parlament Bułgarii zdecydował w sprawie reklam

Najczęściej czytane Prawo hazardowe
Wiktor Czerwiński 03/04/2024

Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2024

Na burzliwym posiedzeniu Parlament Bułgarii zdecydowanie głosował przeciwko proponowanym zmianom do ustawy o grach hazardowych, których celem było ograniczenie reklamy gier hazardowych. Poprawki zaproponowane przez Kostadina Kostadinowa z partii Odrodzenie zostały odrzucone stosunkiem głosów 67 do 29, przy 79 wstrzymujących się.

Krytycy zrzucili winę na partię GERB i Kontynuuj zmianę – Demokratyczna Bułgarię za rzekomą ochronę interesów branży hazardowej.

Uzasadnienie proponowanych poprawek skupiało się na konieczności ograniczenia szkód społecznych związanych z hazardem. Zwolennicy projektu argumentowali, że bardziej rygorystyczne regulacje dotyczące reklamy w połączeniu ze wzmocnionymi środkami kontroli i wzmocnieniem rejestru osób uzależnionych od hazardu to niezbędne kroki w kierunku osiągnięcia tego celu. Dodatkowo w nowelizacji zaproponowano nałożenie kar finansowych na operatorów mediów, którzy naruszą ograniczenia dotyczące reklam.

Reklamy firm hazardowych w centrum Sofii, Bułgaria.

Zwolennicy z partii Odrodzenie podkreślali wyniszczający wpływ uzależnienia od hazardu, które w Bułgarii dotyka aż jedną trzecią rodziny. Podkreślali, że głównym celem legislacji jest walka z tym uzależnieniem, wzywając pozostałe grupy parlamentarne do podjęcia konstruktywnego dialogu mającego na celu formułowanie skutecznych przepisów.

Rumen Gechev z BSP poszedł o krok dalej, opowiadając się za całkowitym zakazem gier hazardowych w Bułgarii. Gechev potępił agresywny i wszechobecny charakter reklam hazardu, zwłaszcza ich przenikanie do cyfrowej przestrzeni dzieci i młodzieży.

Natomiast Lyuben Dilov z GERB wyraził zastrzeżenia do proponowanych zmian, a zwłaszcza ich potencjalnego wpływu na miejskie instytucje sportowe. Diłow sprzeciwiał się całkowitemu zakazowi reklam gier hazardowych, twierdząc, że takie środki nie rozwiążą pierwotnych przyczyn uzależnienia.

Nie mamy możliwości walki z naturą ludzką w parlamencie. Hazard, występki i inne ciemne warstwy ludzkiej natury – to sprawy, które dotyczą Bożej Opatrzności, Kościoła, rodziny i opozycji. Są rzeczy, z którymi można walczyć tylko w opozycji. Hazard to takie zjawisko, które może stać się naszym celem politycznym, ale nie powinniśmy być u władzy. Ma to bardzo głębokie przyczyny. Prawidłowość jest taka: póki ktoś jest u władzy, są o wiele ważniejsze problemy do rozwiązania, a hazardem napełnia skarb państwa i inne szuflady. Korupcja i hazard są częścią ludzkiej natury, korupcja jest jedynie okolicznością łagodzącą! My, parlamentarzyści, możemy stawić czoła temu złu społecznemu tylko wtedy, gdy będziemy w opozycji. Dlatego teraz idziemy do urn i nie daj Boże, żebyśmy stali się opozycją, aby godnie podjąć walkę z hazardem!… – zapewnił.

Bułgaria walczy z praniem pieniędzy

Kilka dni wcześniej Krajowy Urząd Skarbowy (NRA) i Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Narodowego ogłosiły nową wspólną inicjatywę dotyczącą przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i finansowaniu terroryzmu (CTF). Na spotkaniu z zainteresowanymi stronami z branży gier hazardowych omówiono sposoby, w jakie organy branżowe mogą koordynować działania z członkami.

Dyrektor generalny NRA Rumen Spetsov powiedział, że zostanie zacieśniona współpraca między organem regulacyjnym a branżą hazardową w celu rozwiązania problemów związanych z procedurami regulacyjnymi i zmianami.

„NRA koncentruje się na partnerstwach i jest gotowy, aby pomóc przedsiębiorstwom, jeśli chodzi o wspieranie ich obowiązków związanych z obowiązującym prawodawstwem. Cenimy zaangażowanie branży hazardowej w skuteczne przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz zapobieganie im.” – powiedział Spetsov.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL