Novomatic Italia zdobywa większościowy udział w HBG Gaming

Novomatic Italia potwierdził nabycie znacznej liczby udziałów w HBG Gaming Group, znacznie wzmacniając w tym procesie swoją obecność we Włoszech. Umowa umożliwiła Novomatic zabezpieczenie 80% udziałów we włoskiej grupie hazardowej, która ma udziały w zakładach, automatach do gier online, bingo i „telematycznej sieci rozrywki”.

Novomatic Italia, będąca oddziałem austriackiej grupy Novomatic, zorientowana na Włochy, przewiduje, że zyska „większą solidność” na rynku i przyczyni się do „zgłębienia przemysłowego” w szerszym sektorze krajowym.

„Aby ukoronować 15-lecie naszej działalności we Włoszech, Grupa znacząco się rozwija dzięki wspaniałemu partnerstwu z HBG Gaming, z którego jestem dumny i z którym, jestem pewien, podążymy ścieżką sukcesu. Operacja ta dodatkowo konsoliduje naszą Grupę, która wykorzystując swoją dużą zdolność do przewidywania i zaspokajania potrzeb operatorów i klientów końcowych, będzie mogła potwierdzić swoją pozycję lidera na rynku. Przejmując 80% udziałów w HBG, NOVOMATIC uzupełnia ścieżkę rozwoju przedsiębiorczości, której doskonałe wyniki, zarówno w segmencie B2B, jak i B2C, są stale oparte na pełnej stabilności ekonomicznej każdej przeprowadzonej operacji i na zdolności do zwiększenia wkładu wszystkich zaangażowanych osób”.

– powiedział Markus Buechele , dyrektor generalny Novomatic Italia.

Novomatic jest teraz ukierunkowany na innowacyjność, ponieważ włącza działalność detaliczną HBG do własnej infrastruktury, przy wsparciu austriackiej grupy macierzystej, której celem jest w szczególności usprawnienie rozwoju rozwiązań.

Dodatkowym celem jest wprowadzenie na rynek marki ADMIRAL high-street w zakresie zakładów i gier, którą grupa chwaliła jako „wyróżniający się element legalności, odpowiedzialności i gościnności na całym świecie”.

Aktywny w całej Europie holding Admiral firmy Novomatic ma silną pozycję na rodzimym rynku w Austrii, gdzie współpracuje z wybitnym klubem piłkarskim Red Bull Salzburg, a także w innych krajach, takich jak Łotwa.

Prezes Grupy HBG Antonio Porsia dodał:

„Jesteśmy dumni, że możemy stać się częścią Grupy Novomatic Italia. Jesteśmy przekonani, że ponad 20 lat naszego doświadczenia na publicznym rynku gier znacząco przyczyni się do umocnienia pozycji Novomatic w kraju. Wymiarowy wzrost i inwestycje w innowacje i technologię są niezbędne dla rozwoju regulowanych gier pod względem legalności, bezpieczeństwa i odpowiedzialności społecznej; Wiodąca pozycja Novomatic na rynku w tym kierunku będzie gwarancją rzetelności i solidności dla naszych klientów i partnerów biznesowych, a także dla społeczności i instytucji, z którymi jesteśmy związani.”

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.