Nowela ustawy hazardowej powinna zostać uchwalona jeszcze w maju

Okiem eksperta
Bartosz 13/05/2015

Ostatnia aktualizacja: 13 maja 2015

Nowela ustawy o grach hazardowych powinna zostać uchwalona na następnym majowym posiedzeniu Sejmu – powiedział w środę PAP wiceminister finansów Jarosław Neneman.

W przepisach trzeba jednak jeszcze uwzględnić uwagi, jakie w procesie notyfikacji zgłosiła Komisja Europejska.

– Pracujemy nad ostateczną wersją tych przepisów – podkreślił Neneman podczas środowego posiedzenia sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Posłowie zdecydowali o ponownym skierowaniu projektu noweli ustawy o grach hazardowych do podkomisji stałej do kontroli realizacji budżetu, by przedyskutować zmiany, jakie trzeba będzie wprowadzić w projekcie, by uwzględnić uwagi Komisji Europejskiej.

– Na następnym posiedzeniu Sejmu spotka się podkomisja, także z legislatorami, przyjmie poprawki. Mamy nadzieję, że na przyszłym posiedzeniu zakończy się proces legislacyjny w Sejmie – powiedział wiceminister finansów.

Neneman powiedział posłom, że w ramach procesu notyfikacji projektu Komisja Europejska przesłała Polsce pismo, w którym sformułowała swoje uwagi.

– Uwagi KE były istotnego kalibru; jeślibyśmy ich nie uwzględnili, mogłoby to skutkować wszczęciem procedury przeciwko Polsce, a tego chcielibyśmy uniknąć – zaznaczył wiceminister. Mniej istotne uwagi do polskich przepisów zgłosiła indywidualnie także Malta.

Według Nenemana, uwagi Komisji dotyczyły m.in. „generalnie kontroli zmian w strukturze kapitału zakładowego”.

Czytaj całość na: biznes.interia.pl

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cichy

18:37
13/05/2015

Co w praktyce to znaczy ?

G-SHOCK

06:38
14/05/2015

Koncesje wejdą na wideo loterie buhahaha...

Eliasz

08:14
14/05/2015

To znaczy, ze nowela art. 14 zbliża sie wielkimi krokami a wtedy nie lato a jesień średniowiecza ujrzymy.... Światełko w tunelu jednak pozostanie, bedzie to całkiem nowe światło ;)

co to teraz będzie......

11:54
14/05/2015

nie rozumiem....... czyli co art.14 jest przepisem technicznym który powinien być notyfikowany, z racji tego, że nie był notyfikowany nie może być stosowany, z tego co czytam to wprowadzonych nienotyfikowanych przepisów nie da się notyfikować, co teraz czynią nasi posłowie więc niech ktoś mi wytłumaczy jak to w końcu jest. Czy można notyfikować przepis który został wprowadzony, a nie został notyfikowany. Jeżeli tak to czy jest to mozliwe za sprawa noweli, czy musi być to droga od początku i dlaczego teraz przy notyfikacji nie ma zastrzerzeń co do art 14 ust. tylko do innych sa zastrzeżenia. I co wnosi ta nowela w kontekście tego konkretnego art. . widzę jak powstaja nowe punkty, ostatnio zauważyłem dwa nowe punkty z automatami więc czy komuś opłaca sie otwierać te punkty na pół czy miesiąć. przecież sprzęt tez kosztuje.

BECZKA SMIECHU

15:06
14/05/2015

Jeśli dobrze rozumiem to poprawki noweli zostały ponownie skierowane do podkomisij a oni twierdzą że zdążą je złożyć KE do kóńca maja. Ludzie mamy dzisiej 14 co oni tam wciągają turbodzika ?

tadzik

17:18
14/05/2015

przede wszystkim KE nie notyfikowała tych przepisów z prostego powodu bo są one w obiegu prawnym i nie można ich notyfikować notyfikacja następuje przed uchwaleniem takich przepisów

Struna

06:52
15/05/2015

To co teraz się dzieje przechodzi już wszelkie granice czegokolwiek. Sąd wydaje postanowienie o zwrocie automatów , Urząd Celny pokornie oddaje automaty a po pewnym czasie i tak przysyła postanowienie o ukaraniu właściciela w sprawie gdzie zwrócił automaty! To jakieś chore kuriozum jest !
E-PLAY.PL