Organizator loterii odmawia wypłaty pół miliona euro nagrody

Mieszkanka Barcelos, w północnej Portugalii, pozwała największego organizatora gier liczbowych w tym kraju – Santa Casa, za odmowę wypłacenia jej pół miliona euro, którą to sumę wygrała na loterii.

Władze pozwanej instytucji twierdzą, że nie mogą wypłacić nagrody, gdyż szczęśliwy kupon został przedarty. Kobieta skarżąca organizatora loterii poinformowała media, że dokument potwierdzający wygranie w grze o nazwie “Zdrapka Milioner”, został przedarty przez pracowniczkę kolektury w jednym z kiosków w Barcelos.

W rozmowie z telewizją CNN Portugal zwyciężczyni loterii potwierdziła, że od ponad roku organizator loterii odmawia jej wypłaty środków pomimo tego, że pracowniczka kolektury zeznała na policji, że omyłkowo przedarła wygrany kupon. Funkcjonariusze potwierdzili, że dokument ten był autentyczny.

Santa Casa odmawia wypłaty wygranej pomimo tego, że żadna z kluczowych informacji zawartych na kuponie, takich jak zwycięski numer czy kod kreskowy, nie uległ zniszczeniu, co również potwierdziła policja.

Źródło: PAP

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.