Państwowa firma hazardowa Veikkaus planuje zwolnić 240 pracowników

Kasyna Ze świata
Wiktor Czerwiński 06/09/2023

Ostatnia aktualizacja: 6 września 2023

Fiński państwowy monopolista branży gier hazardowych Veikkaus ogłosił rozpoczęcie negocjacji restrukturyzacyjnych mających na celu zmniejszenie zatrudnienia nawet o 240 pracowników.

W wydanym we wtorek komunikacie spółka podała, że warunki zatrudnienia kolejnych 195 osób ulegną „istotnym zmianom”.

Stwierdzono, że rozmowy będą dotyczyć wszystkich 825 pracowników firmy.

Posunięcie to wynika z planowanych zmian w sektorze gier hazardowych ogłoszonych przez nową prawicową koalicję w Finlandii w jej programie rządowym.

Rząd chce zreformować system gier hazardowych i otworzyć go na konkurencję poprzez wprowadzenie modelu licencyjnego, który ma wejść w życie do stycznia 2026 roku.

„Celem reformy jest zapobieganie szkodom gospodarczym, społecznym i zdrowotnym wynikającym z gier hazardowych oraz ograniczanie ich, a także poprawa współczynnika przekierowań w systemie gier hazardowych” – stwierdza program.

W komunikacie prasowym Veikkaus oświadczył, że zamierza oddzielić działalność związaną z cyfrowym hazarem od działalności w zakresie loterii i fizycznych automatów do gry.

„Chcemy być konkurencyjni na przyszłym rynku licencyjnym i prężnie działać na rynku monopolistycznym. Dlatego potrzebujemy zmian w naszym działaniu, które dotyczą całej firmy” – napisał w komunikacie dyrektor generalny Olli Sarekoski.

Veikkaus planuje również zmniejszyć liczbę swoich obiektów w całym kraju z 65 do około 40-50, a obecnie trwają negocjacje, które mogą zakończyć się zamknięciem kasyna w Tampere.

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL