Po dopingu czas na hazard

Ze świata
Bartosz 07/09/2015

Ostatnia aktualizacja: 7 września 2015

E-sport rozwija się w szaleńczym tempie przy okazji przynosząc ogromne zyski. Skłania to zawodników do sięgania po doping, a kibiców do bukmacherki. No właśnie, co z tym hazardem?

Obstawianie wyników meczy jest chyba tak samo stare jak same rozgrywki. Fani gotowi są postawić duże sumy pieniędzy na mecze koszykówki czy piłki nożnej. Dziś właściwie można obstawiać wszystko, e-sport też.

I tutaj pojawiają się kontrowersje. W przypadku cybernetycznych sportów najczęściej obstawiają młodzi gracze, tacy którzy nie skończyli jeszcze 18 lat. Często są to niewinne zakłady, ale zdarzają się przypadki kiedy taki młodzian mocno uszczupli portfel swoich rodziców.

Liczba zakładów na e-sport ciągle rośnie. Brytyjczycy z William Hill przyjęli w tym roku 14 tysięcy zakładów na łączną kwotę 250 tysięcy funtów, a liczba ta ma w przyszłym roku zwiększyć się czterokrotnie.

Najczęściej obstawiany jest cieszący się ostatnimi czasy wielką popularnością Counter Strike: Global Offensive. Wielu z Was pewnie zagląda na CSGO Lounge by tam postawić skórki czy elementy wyposażenia na wyniki meczów w CS’a.

Czytaj całość na: jarock.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL