Polska z najwyższym podatkiem dla firm bukmacherskich w UE

Bukmacherzy
Bartosz 24/05/2016

Ostatnia aktualizacja: 24 maja 2016

System podatków w zakresie internetowych gier hazardowych w Rzeczypospolitej Polskiej, sprawia, że oficjalny rynek gier jest nieatrakcyjny dla zagranicznych podmiotów.

Zarejestrowane firmy bukmacherskie obowiązuje restrykcyjna stawka na poziomie 12% od obrotu, co klasyfikuje Polskę w ścisłej czołówce krajów Unii Europejskiej o najbardziej niekorzystnych uregulowaniach dla branży. Według najnowszych informacji projekt nowelizacji ustawy hazardowej autorstwa Ministerstwa Finansów nie przewiduje żadnych zmian w tym obszarze.

Opodatkowanie gier hazardowych online może być istotnym źródłem dochodu dla budżetu państwa, jeśli zostało zorganizowane w odpowiedni sposób. W branży zakładów bukmacherskich ma terenie Unii Europejskiej obowiązują dwa sposoby opodatkowania. Pierwszym jest konstrukcja obowiązującego m.in. w Polsce podatku obrotowego, drugim podatek od przychodów brutto z gier (tzw. GGR, ang. Gross Gambling Revenue – suma wpłaconych przez uczestników gier środków pomniejszona o wypłaty wygranych).

Jest on postulowany przez środowisko branży z uwagi na lepsze dostosowanie do specyfiki prowadzonej działalności. Ten rodzaj opodatkowania jest zgodny z obowiązującymi trendami w Unii Europejskiej. Spośród 26 porównywanych krajów aż 18 stosuje tzw. GGR w obszarze uregulowań dotyczących zakładów bukmacherskich, którego wysokość wynosi przeważnie od ok. 10% do 25%.

Więcej czytaj na: e-playbet.com

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL