Przegląd rosyjskiego rynku iGaming okiem Andriya Kolomietsa

Wywiady
Iwo 04/04/2022

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2024

W czasie wojny każdy Ukrainiec jest dla siebie partnerem, ponieważ wszyscy mamy jeden wspólny cel – bronić naszego kraju na wszystkie możliwe sposoby. Dlatego przypadkiem mam okazję porozmawiać z ekspertem branży iGaming Andriyem Kolomiyetsem, który posiada ponad 10 lat cennego doświadczenia Business Development Managera w branży iGaming, w takich firmach jak Probet, Score24, Sportradar, Spribe, Yourbet i innych . Andriy podzielił się swoimi przemyśleniami na temat stanu rynku iGaming.

Bezpośrednie przemówienie ankietera i eksperta Andrija Kołomijeca jest zapisane w formie pisemnej poniżej.

Jakie zmiany przeszedł rynek rosyjski od początku rosyjskiej inwazji?

Andriy Kolomiets

Ponieważ wszystkie sankcje zostały wprowadzone niedawno, nadal trudno jest porównać stan rynku hazardowego w Rosji na początku lutego i obecnie. Pod koniec marca nawet 50% całej rosyjskiej branży iGaming nie zostało dotkniętych wprowadzonymi sankcjami i ograniczeniami. Już teraz możemy powiedzieć, że wiele spółek offshore opuści rynek ze względu na spadek rubla, motywy polityczne i trudności z transakcjami finansowymi.

Jaki był udział w rynku zagranicznych firm hazardowych a jaki lokalnych?

Rynek legalnego hazardu w Rosji przed wojną wynosił ok. 4 mld dolarów rocznie, spółki offshore ok. 1,5 mld.

Jakie firmy offshore iGaming nadal działają w Rosji?

To dopiero początek procesu wychodzenia z rosyjskiego rynku przez firmy iGaming, ponieważ większość z nich nadal działa, az hrabstwa-agresora wyjechały tylko liczne kasyna i pokoje pokerowe, np. Casumo, Pokerstars, 888 itd. Rosyjskie podmioty stowarzyszone są zakazane przez programy partnerskie wielu firm offshore.

Czy możesz powiedzieć, jakie są teraz segmenty hazardu online dystrybuowane według przychodów?

Jestem pewien, że po wojnie wzrośnie segment legalnych bukmacherów, a odsetek kasyn i pokojów pokerowych znacznie spadnie.

A więc jacy są obecnie główni inwestorzy w rosyjską gospodarkę z sektora iGaming?

Powiedziałbym, że Sportradar jest największym „ukrytym” inwestorem dla rosyjskich bukmacherów. Z produktów firmy korzystają bez wyjątku wszyscy najwięksi rosyjscy bukmacherzy. Sportradar jest dla nich jak pompa za pomocą której pompują pieniądze)

Jak myślisz, jak i kto może wpłynąć na sytuację, aby powstrzymać Sportradar w celu zapewnienia stałego napływu pieniędzy do Rosji, ponieważ w ten sposób sponsorują rosyjską wojnę na Ukrainie?

Tylko duzi partnerzy i klienci Sportradar mogą mieć wpływ na sytuację. Są to czołowe ligi i federacje: FIFA, UEFA, NHL, NBA, ITF oraz następujący klienci: Bet365, Betway, Betfair, Fortuna, Sisal itp. Mogą żądać od sponsora agresora zaprzestania obsługi rosyjskich rozgrywek usługami skautowymi i przestań sprzedawać swoje produkty rosyjskim bukmacherom.

Wykonanie powyższych czynności jest niezwykle ważne!!! Każdy powinien zrozumieć, że dzięki usługom Sportradar rosyjscy bukmacherzy zarabiają miliardy dolarów i płacą podatki, które są wykorzystywane na zakup bomb i rakiet, zabijając tysiące Ukraińców.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL