Senat Rumunii zaostrzył przepisy dotyczące ulicznego hazardu i zakładów bukmacherskich

Prawo hazardowe Ze świata
Wiktor Czerwiński 06/09/2023

Ostatnia aktualizacja: 6 września 2023

Senat Rumunii przyjął ustawę zaostrzającą przepisy dotyczące ulicznych gier hazardowych i zakładów bukmacherskich.

Punkty hazardowe i zakłady bukmacherskie w Rumunii nie będą już mogły działać w centrach miast. Dodatkowo otrzymają zezwolenia w liczbie proporcjonalnej do liczby ludności i będą ograniczone do 20 stanowisk hazardowych na lokal. Jak podaje G4media.ro, sklepy hazardowe i zakłady bukmacherskie będą działać w promieniu 50 m od granicy miejscowości. Ponadto takie sklepy nie będą działać w odległości 300 m lub bliżej od ośrodków edukacyjnych, kulturalnych lub religijnych.

Licencje będą wydawane przez samorządy lokalne w liczbie nieprzekraczającej jednego pozwolenia na każde 20 000 mieszkańców. Zezwolenia nie będą wydawane dla miejscowości liczących mniej niż 5000 mieszkańców.

Projektem ustawy zajmie się także Izba Deputowanych, organ decyzyjny w tej sprawie.

Wpuszczenie nieletnich do lokalu hazardowego będzie wykroczeniem zagrożonym karą grzywny w wysokości od 100 000 do 200 000 RON (20 000–40 000 EUR). Za drugie tego rodzaju naruszenie koncesja zostaje zawieszona na sześć miesięcy, zaś za trzecie naruszenie koncesja zostaje cofnięta, a operator nie może uzyskać kolejnej przez trzy lata.

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL