Słowacki regulator hazardu przejął nielegalne automaty do gier

Słowacki Urząd Regulacji Hazardu (URHH) przejął 54 nielegalne automaty do gier elektronicznych (EGM) po serii nalotów w całym kraju. Większość z nich została skonfiskowana w przeszukaniach URHH w towarzystwie policji.

Regulator poinformował, że przejął platformy do kopania kryptowalut i automaty do quizów, które według URHH mają „charakterystykę gry hazardowej”, a zatem wymagają licencji.

Regulator zauważył, że jest to jedyny organ, który może wydawać licencje na prowadzenie EGM na Słowacji i że „dokładnie bada”, czy urządzenie jest wykorzystywane do hazardu, niezależnie od rodzaju urządzenia, jego nazwy lub prezentacji wizualnej.

Dyrektor generalny URHH Dávid Lenčéš powiedział:

„Ponieważ te automaty do gier nie zostały wydane ani nie otrzymały ważnej licencji, uważamy je za nielegalne. Nasi pracownicy aktywnie monitorują te maszyny. Większość z nich została zajęta dzięki rzetelnej pracy naszego personelu. Niektóre zostały również skonfiskowane z powodu skarg graczy. Nielegalni operatorzy czasami próbują uniemożliwić zajęcie, mocując maszyny mocno do podłogi lub ściany.”

Zgodnie ze słowackim ustawodawstwem dotyczącym hazardu, każdy, kto zostanie przyłapany na obsłudze nielegalnych automatów do gier hazardowych, może zostać ukarany grzywną w wysokości do 250 000 EUR.

Na początku tego roku słowackie Biuro Regulacji Hazardu ogłosiło uruchomienie białej listy witryn hazardowych online prowadzonych przez licencjonowanych operatorów. Organ regulacyjny ma już publiczną czarną listę nielicencjonowanych witryn, ale utworzenie pozytywnej białej listy ma na celu ułatwienie graczom sprawdzenia, czy witryna jest licencjonowana.

Regulator zauważył również, że uaktualnianie czarnej listy jest nieustannym wyzwaniem, ponieważ cały czas pojawiają się nowe strony. Biała lista powinna jednak okazać się o wiele łatwiejsza w aktualizowaniu.

Zapowiedział również publikację dokumentu „Koncepcja odpowiedzialnej reklamy”, za pomocą którego zamierza poprawić standardy reklamowania hazardu. Dokument wprowadzi nowe standardy reklam hazardu we wszystkich mediach.

Tymczasem słowackie Ministerstwo Finansów (MR-SF) i regulator hazardu URHH zorganizowały wizytę studyjną dla swoich odpowiedników z Czarnogóry. Obydwa organy wnoszą wkład, gdy Czarnogóra chce działać zgodnie z wymogami Unii Europejskiej, aby zreformować ustawę o grach hazardowych z 2004 roku.

Słowackie władze gościły przedstawicieli czarnogórskiego Ministerstwa Finansów i Urzędu ds. Regulacji Hazardu w ramach projektu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Wizyta miała na celu zbadanie sposobów „zwiększenia przejrzystego i odpowiedzialnego zarządzania finansami publicznymi z hazardu”.

Na podstawie focusgn.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.