UFC podjęło współpracę z Prohibet w celu ograniczenia hazardu wśród zawodników

Odpowiedzialna gra Ze świata
Wiktor Czerwiński 08/09/2023

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2024

Organizacja UFC i firma monitorująca zakłady sportowe Prohibet ogłosiły współpracę, w ramach której UFC będzie wykorzystywać platformę Prohibet do zwalczania hazardu stosowanego przez zawodników, trenerów, pracowników i działaczy. Jest to próba wyegzekwowania zasad UFC w stosunku do zawodników, którzy mogą próbować obstawiać zakłady na walki.

Prohibet jest spółką joint venture pomiędzy US Integrity i Odds on Compliance. Posiada platformę powiadomień, która ma informować  gdy ludzie z ich branży obstawiają wątpliwe zakłady.

Fragment komunikatu prasowego Prohibet:

Najnowocześniejsza technologia ProhiBet zapewnia bezpieczną i przejrzystą metodę dla obiektów sportowych, zarówno zawodowych, jak i uniwersyteckich, a także operatorów zakładów sportowych, aby zapewnić, że sportowcy, trenerzy i pracownicy administracyjni ligi/szkoły przestrzegają skomplikowanej sieci przepisów stanowych regulujących zakłady sportowe.

To nowe rozwiązanie wprowadzono w czasie, gdy FBI nadal prowadzi śledztwo w sprawie Jamesa Krause’a w sprawie rzekomej nielegalnej siatki bukmacherskiej zorganizowanej przez byłego trenera.

Informacje z UFC wskazują, w jaki sposób organizacja podchodzi do przepisów, a wykorzystanie tej technologii pomoże policji w nielegalnym hazardzie. Oczywiście uczciwość promocji ma ogromne znaczenie ze względu na szerszy problem, który wielu sponsorów skupia się wokół hazardu. Co więcej, w programach telewizyjnych i PPV firma częściej niż kiedykolwiek omawia linie i zakłady. Ale najważniejsze, że nie może zawierać żadnych spekulacji, że walki mogą w jakiś sposób zostać „ustawione”. Spowodowałoby to wielki kryzys sponsorów, oglądalności i ogólnej popularności, ponieważ hazard jest główną częścią tego sportu. To po prostu nie może dotyczyć ludzi, którzy walczą.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL