Vlad Slusarenko zakłada fundację charytatywną Bet on Good

Wywiady
Iwo 28/10/2022

Ostatnia aktualizacja: 28 października 2022

Dyrektor generalny fundacji Bet on Good i dyrektor marketingu TVBET Vlad Slusarenko porozmawiał z E-play media i podzielił się szczegółami na temat niedawnego uruchomienia fundacji charytatywnej Bet on Good, której celem jest wspieranie Ukrainy w tym trudnym dla tego kraju czasie.

 

E-PLAY: Dzień dobry, panie Vladzie! Niedawno dowiedzieliśmy się o fundacji Bet on Good i jak zrozumieliśmy, jest to pierwszy tego typu fundusz charytatywny, który zrzesza wszystkie firmy z branży iGaming. Czy może Pan nam powiedzieć więcej o tym, jak wpadł na ten pomysł?

Vlad Slusarenko: Dzień dobry! Tak czy inaczej, przez cały ten czas TVBET wspiera Ukrainę dzięki podejmowanym wysiłkom naszego zespołu wolontariatu i wspomagania finansowego różnych funduszy. Ale wraz z eskalacją wojny zrozumieliśmy skalę problemów. To zmusiło nas do ponownego przemyślenia naszych działań i znalezienia innego, znacznie skuteczniejszego formatu wsparcia. W wyniku badania zauważyliśmy, że na naszym rynku na całym świecie nie ma fundacji charytatywnej, która zjednoczyłaby wszystkie firmy hazardowe. Są odrębne fundusze, związane z marką-matką, ale nie ma formacji typu klastrów, mających na celu praktyczne i szybkie rozwiązywanie dotkliwych problemów społeczeństwa.

Właściwie, to odkrycie posłużyło nam jako podstawa do stworzenia koncepcji Bet on Good Foundation. Zaczęliśmy tworzyć fundusz, który łączy wszystkich, czyni dobro i jest gotowy do rozwiązywania ważnych problemów.

E-PLAY:Jakie będą główne obszary działalności fundacji Bet on Good? Czy ma już priorytetowe zadania?

VS: Obecnie aktywnie tworzymy pulę zadań pierwszorzędnej wagi. Podzielimy działania na obszary i będziemy ciężko pracować z potencjalnymi partnerami, aby zwrócić ich uwagę na konkretne problemy na Ukrainie. W tej chwili rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy dla Mikołajowa i rozwiązujemy jego katastrofalny problem z wodą pitną. Od kilku miesięcy w mieście nie ma wody pitnej, a nasi wolontariusze przez cały ten czas wozili tam wodę z bezpieczniejszych miast.

Naszym celem jest również pomoc mieszkańcom Zaporoża. Faktem jest, że od samego początku wojny Zaporoże gościło ogromną liczbę przesiedleńców wewnętrznych, którzy zostali bez domów, pieniędzy i pracy. Dlatego lokalne organizacje wolontariackie starają się pomóc tym ludziom w każdy możliwy sposób. Dlatego teraz rozważamy współpracę z lokalną restauracją, która bezpłatnie karmi osoby przesiedlone i potrzebujące.

Wkrótce przywieziemy również pierwszy samochód dla Sił Zbrojnych Ukrainy. W ten sposób tworzymy wszystkie kolejne inicjatywy funduszu. Każdą inicjatywę przedstawiamy jako osobny temat z dedykowanym blokiem treści, prezentacją itp. Mamy nadzieję, że takie uszczegółowienie problemów pomoże nam skuteczniej przekazać całą sytuację naszym partnerom.

E-PLAY: Pan powiedział, że wyjątkowość tej fundacji polega na skupieniu się wyłącznie na komunikacji z firmami hazardowymi. Proszę Pana powiedzieć nam bardziej szczegółowo, co to znaczy i jak Pana fundusz będzie wyróżniał się na tle innych?

VS: Nie pozycjonujemy się jako fundusz związany wyłącznie z marką TVBET. Poszukujemy partnerstwa ze wszystkimi firmami z branży gamingowej na całym świecie. Aktywnie uczestniczymy w różnych wydarzeniach i widzimy, jak ciepło i empatycznie ogromna liczba osób z naszej branży reaguje na temat Ukrainy. Niedawno założyciel naszej fundacji, Peter Korpusenko, wygłosił przemówienie na SBC Awards w Barcelonie poświęcone wojnie na Ukrainie. Sala powitała go bardzo ciepło i hałaśliwie; miło było widzieć tyle wsparcia w oczach tych wspaniałych ludzi.

Chętnie podzielę się tutaj jego przemówieniem:

Dlatego będziemy nadal rozwijać partnerstwo z innymi firmami, aby zapewnić jak największe korzyści Ukrainie i Ukraińcom. Nasza fundacja posiada radę, do której może wejść przedstawiciel dowolnej firmy partnerskiej i wspólnie z nami decydować o podziale środków pomiędzy projekty. Również dla każdego partnera na pewno przygotujemy część marketingową, aby każdy nasz wspólny projekt pokryć z partnerem, co pomoże przyciągnąć jeszcze więcej uwagi i w rezultacie utrzymać kwestię wojny na Ukrainie w polu informacyjnym.

E-PLAY: Jak trudno jest stworzyć fundację charytatywną? Na jakim etapie jest teraz?

VS: Oto dlaczego kocham nasz zespół, za absolutną proaktywność. Kiedy wspólnie decydujemy o czymś, nie widzimy przeszkód, widzimy tylko cel. Rzeczywiście, utworzenie funduszu nie było łatwe i musieliśmy szybko rozwiązywać wiele nowych dla nas pytań. Ale dzięki temu nasza fundacja jest już oficjalnie zarejestrowana, nawiasem mówiąc, w Polsce, i może prowadzić działalność gospodarczą.

Uruchomiliśmy i aktywnie rozwijamy naszą stronę internetową i sieci społecznościowe. Jedziemy ze swoim stoiskiem na SiGMA Europe, które odbędzie się na Malcie, a na początku listopada wygłosimy przemówienie o wsparciu Ukrainy podczas SBC Awards Latinoamerica na Florydzie.
Teraz już aktywnie negocjujemy z potencjalnymi partnerami funduszu i z kolegami z Ukrainy, którzy analizują i pomagają rozwiązywać lokalne problemy w ukraińskich miastach.

E-PLAY: Jak Państwo planują przyciągać partnerów do swojej fundacji charytatywnej? Jacy przedstawiciele branży hazardowej już do Państwa dołączyli?

VS: Aktywnie uczestniczymy w różnych wydarzeniach w naszej branży. Jak już wspomniałem, w listopadzie nasz fundusz zostanie zaprezentowany na SBC Summit Latinoamerica i SiGMA Europe. W październiku odwiedziliśmy SBC Summit w Barcelonie. Zaczęliśmy również aktywnie kontaktować się z firmami na całym świecie i rozmawiać o Ukrainie i jej potrzebach. Wielu już zaczyna odpowiadać i wspólnie analizujemy, dla których obszarów funduszu możemy zorganizować partnerskie wsparcie. Z niektórymi z nich już aktywnie współpracujemy, o czym już wkrótce opowiemy na naszym blogu i w sieciach społecznościowych.

E-PLAY: Jak Państwo planują określić kierunki finansowania i zapewnić, że środki lub pomoc trafią do odbiorców?

VS: Co się tyczy kierunków, to będą ściśle określone tematy – woda, żywność, konkretne miasta, naprawa budynków, odzież dla tych, którzy stracili domy i wiele więcej.

Jeśli chodzi o kontrolę dystrybucji środków, to tym pytaniem zajmie się rada funduszu od wewnątrz. Na zewnątrz, zarówno sami zapewnimy kontrolę, jak i zaangażujemy w to wszystkie niezbędne organy regulacyjne. Naszym głównym celem jest dopilnowanie, aby każdy przeznaczony przez nas dolar był wydawany zgodnie z jego przeznaczeniem.

E-PLAY: Kiedy planowane jest uruchomienie i pełne działanie funduszu?

VS: Już uruchomiliśmy fundusz i aktywnie pracujemy nad jego wejściem w pole informacyjne rynku gamblingowego; aktywnie komunikujemy się z potencjalnymi partnerami/darczyńcami i rozmawiamy o problemach Ukrainy, gdy tylko jest to możliwe. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować Państwu za to, że nie pozostali obojętni i zapewnili nam doskonałą platformę do wspólnego rozmawiania o tak ważnych sprawach.

E-PLAY: Jak Pan myśli, do jakiego stopnia globalna społeczność hazardowa jest gotowa pomóc i wesprzeć Ukrainę?

VS: Na razie widzimy wyjątkowe zainteresowanie u wszystkich, z którymi udało nam się nawiązać kontakt. Wszyscy są otwarci na komunikację i werbalnie wyrażają pełną gotowość wsparcia Ukrainy poprzez współpracę z naszą fundacją. Mam nadzieję, że ten trend się utrzyma, ale najważniejsze jest to, by słowa zamieniły się w czyny i my naprawdę mogliśmy na szeroką skalę i efektyfnie wspierać Ukrainę i Ukraińców.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL