W Grudziądzu siłowo weszli do lokalu

Sceny jak z filmu rozgrały się na Starówce w Grudziądzu gdy do jednego z lokali na parterze kamienicy zapukali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z policją by zatrzymać osoby podejrzane o nielegalny hazard. Służby musiały wejść siłowo! Dwie osoby usłyszały zarzuty.

Na miejscu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia i policji z Grudziądza zabezpieczyli:

  • 4 automaty do gier hazardowych,
  • ponad 400 g środków narkotycznych oraz
  • niewielkie ilości marihuany i tabletek o działaniu narkotycznym

W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli również blisko 4 tys. zł – dodaje Kinga Błaszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Przeprowadzone na miejscu eksperymenty procesowe na zatrzymanych urządzeniach hazardowych potwierdziły, że służyły one do prowadzenia nielegalnej działalności. Funkcjonariusze z KAS zabezpieczyli maszyny i prowadzą postępowanie, które ma na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za nielegalne urządzanie gier.

Co grozi za urządzanie nielegalnego hazardu?

Więzienie, 100 tys. zł od każdego automatu. Dwie osoby usłyszały zarzut urządzania lub prowadzenia gier hazardowych wbrew przepisom ustawy oraz posiadania środków odurzających. Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi kara: grzywna, pozbawienie wolności do 3 lat, albo obie kary łącznie.

Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu. Postępowanie w sprawie zatrzymanych narkotyków prowadzi grudziądzka policja.

Źródło: grudziadz.naszemiasto.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.