1,5 mld $ z krypto-hazardu podczas MŚ2018

hazard

Ostatnie tygodnie to bez wątpienia jedno, wielkie święto piłkarskie. Oczy niemal całego świata skierowane były w kierunku Rosji, gdzie obecnie odbywają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Okazuje się jednak, że nie wszyscy cieszyli się samymi rozgrywkami i pięknem futbolu. Chińska policja w mieście Guangdong aresztowała bowiem setki osób zaangażowanych w internetowe platformy hazardowe, które ułatwiały obstawianie zakładów w krytpowalutach.

Podczas trwających Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Guangdong przeprowadzono szeroko zakrojoną operację, w której uczestniczyło 21 organów bezpieczeństwa publicznego. W wyniku tych działań aresztowano około 540 osób podejrzewanych o organizowanie internetowych gier hazardowych. Okazuje się bowiem, że na mocy chińskiego prawa hazard jest nielegalny, a sam udział w grach hazardowych oferowanych w internecie lub ułatwianie/otwieranie platformy hazardowej pociąga za sobą odpowiedzialność karną.

W oficjalnym oświadczeniu Departament Bezpieczeństwa Publicznych prowincji Guangdong wspomina o specjalnej, nienazwanej platformie gier hazardowych online, która ułatwiła dokonanie zakładów na kwotę ponad 10 mld RMB (1,5 mld USD) w kryptowalutach. Platforma hazardowa obsługiwała zakłady w Bitcoinach (BTC), Litecoinach (LTC) i Ethereum (ETH). W ciągu 8 miesięcy od jej uruchomienia platforma przyciągnęła ponad 330 000 użytkowników.

Całość czytaj na: comparic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *