Automaty do gier w Wielkiej Brytanii zaktualizowane o system AI

Automaty do gier w Wielkiej Brytanii są aktualizowane za pomocą systemu AI zaprojektowanego do wykrywania i zapobiegania problematycznym zachowaniom.

Betting and Gaming Council (BGC) uruchomiła na początku tego miesiąca Anonymous Player Awareness System, system sztucznej inteligencji (AI) zaprojektowany do wykrywania i zapobiegania problematycznym zachowaniom. Ten system AI jest wdrażany w automatach do gier w brytyjskich sklepach bukmacherskich.

System AI wykrywa nieprawidłowe zachowanie i blokuje graczy na 30 sekund. Podczas działania wyświetla ostrzeżenia dotyczące bezpiecznego hazardu.  Niektóre z efektów działania tego systemu to ściganie ponoszonych strat, zwracanie uwagi na duże wydatki i szybkie odtwarzanie kolejnych gier.

Rzecznik Betfred powiedział dziennikarzom, że system AI został wdrożony na wszystkich urządzeniach w 1600 punktach gier na początku listopada. William Hill potwierdził również, że oprogramowanie zostało również zainstalowane.

„Te alerty działają teraz na maszynach we wszystkich 3200 sklepach Ladbrokes i Coral”
– dodał rzecznik Ladbrokes Coral.

Wzrost dochodów podatkowych w Wielkiej Brytanii

HM Revenue & Customs (HMRC) opublikował raport, w którym szczegółowo opisał dochody z podatków od sześciu miesięcy do 30 września. Raport statystyk bukmacherskich i gier w Wielkiej Brytanii pokazuje, że przychody z podatków wzrastają o 0,5% rok do roku, do obecnie około 143 milionów funtów .

Chociaż suma ta nie różniła się zbytnio od tej sprzed roku, zmiany są zauważalne podczas analizy poszczególnych pionów gałęzi branży. Jedną z największych różnic jest pion podatkowy kasyn online. Aktywność wzrosła z 18,1% do 22,7% od kwietnia do września do 332,4 mln GBP, co stanowi wzrost o 26%.

Podatek od gier online wzrósł o 26% w porównaniu z poprzednim okresem, potencjalnie związany ze wzrostem stawki o 21% od 21 kwietnia. Obowiązujące obecnie opłaty za gry na automatach w roku 2019/20 zmniejszyły się o 24,3% w porównaniu z poprzednim rokiem, potencjalnie związane jest to z zasadami które zmieniły się od kwietnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *