Brytyjczyk narzeka, że wygrana zrujnowała mu życie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Niepełnosprawny 63-letni Brytyjczyk, który w ciągu paru tygodni wydał 80 tys. funtów wygranych w loterii, narzeka, że stracił przez to zasiłki i obecnie musi utrzymać się za zaledwie 350 funtów miesięcznie.

63-letni Daniel Millar mieszkający w Motherwell twierdzi, że jego wygrana na loterii zrujnowała mu życie, bo stracił przez to zasiłki. Mężczyzna w ciągu zaledwie paru tygodni roztrwonił 80 tysięcy funtów. Twierdzi także, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że o wygranej powinien poinformować Ministerstwo Pracy i Emerytur.

Niemałą sumę pieniędzy wydał na podróże, ubrania i remont domu. Jednak, gdy Ministerstwo dowiedziało się o jego wygranej, przestano wypłacać mu zasiłki. Daniel twierdzi, że żyje obecnie w biedzie, bo już nie kwalifikuje się do otrzymywania takich zasiłków jak Income Support, Housing Benefit i nie jest objęty niższym Council Tax.

Wszystkie pieniądze rozeszły się do listopada. W grudniu otrzymałem list od ministerstwa informujący mnie o spotkaniu, na którym powiedziano mi, że biuro podatkowe zgłosiło, że na moje konto w banku wpłynęło 80 tys. funtów. Było to prawdą we wrześniu, ale nie wtedy, gdy szedłem na spotkanie. Miałem już 7 funtów na minusie. Wtedy zawieszono mi świadczenia socjalne. Jedyny zasiłek jaki mi pozostał to Personal Independence Payment w wysokości 350 funtów miesięcznie i emerytura w wysokości 1,08 funta tygodniowo” – powiedział Daniel Millar.


Otagowano jako

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *