Celnicy zdradzali terminy kontroli w punktach gier. Jest akt oskarżenia

celnicy

Skierowaniem do Sądu Rejonowego w Iławie aktu oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, w tym dwóm funkcjonariuszom celnym pełniącym obowiązki w Oddziale Celnym w Iławie, zakończyło się prowadzone w Prokuraturze Okręgowej w Elblągu śledztwo w sprawie korupcji.

Komunikat Prokuratury Okręgowej w Elblągu:

Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do Sądu Rejonowego w Iławie akt oskarżenia w sprawie PO V Ds. 32.2016 przeciwko trzem sprawcom przestępstw popełnionych przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego polegających na przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego działającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inne osoby oraz na przyjmowaniu korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

W wyniku przeprowadzonego postępowania ustalono, że w okresie od września 2015r. do października 2016r. w Iławie funkcjonariusze celni przekraczając swoje uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej informowali inne osoby o planowanych kontrolach celnych lokali, w których użytkowano automaty do gier o niskich wygranych.

W toku postępowania prokurator przedstawił zarzuty z art. 231 § 2 kk funkcjonariuszom celnym pełniącym obowiązki z Oddziale Celnym w Iławie Andrzejowi K. i Michałowi K. zaś Grzegorzowi M., który nakłaniał funkcjonariuszy celnych do popełnieniu przestępstwa przedstawiono zarzut określony w art. 18 § 2 kk w zw. z art. 21 § 2 kk w zw. z w art. 231 § 2 kk.

Oskarżeni Andrzej K. i Grzegorz M. przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, natomiast oskarżony Michał K. nie przyznał się do popełnienia przestępstwa przedstawiając swoją linię obrony.

Przestępstwo określone w art. 231 § 2 kk jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

Afera ujrzała światło dzienne w październiku 2016 roku, kiedy to funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali pierwszych zatrzymań w tej sprawie. Proces ruszy wkrótce przed Sądem Rejonowym w Iławie.

2 komentarze(y) w “Celnicy zdradzali terminy kontroli w punktach gier. Jest akt oskarżenia

  1. Mogą zabierać automaty nawet po północy albo i o 4 rano. Nie zmienia to faktu, że każdy, kto współdziała z bandytami organizującymi nielegalne gry na automatach, sam jest bandytą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *