Chiny – Pansy Ho i Timothy Fok przejmują kontrolę nad SJM

Pansy Ho, współprzewodniczący MGM China i Fundacja Henry’ego Foka, kupili więcej udziałów w firmie operacyjnej w Makau, Sociedade de Turismo e Diversões de Macau (kontrolującym akcjonariuszu SJM Holdings), dając im obecnie 53 procent większości kontroli w firmie założonej przez jej ojca; Stanley Ho.

Transakcja zawarta za pośrednictwem Shun Tak Holdings z firmy Mr Ho zapewni jej większą kontrolę nad strukturą kierownictwa SJM, która od dawna podlega kwestiom własności od wielu dzieci i byłych żon Pana Ho. SJM została założona w 1962 roku przez Pana Stanleya Ho i Henry’ego Foka.

Analityk Bernstein, Witalij Umansky uważa, że ​​SJM w ​​ostatnich latach borykało się z kwestiami ładu korporacyjnego.

„Nadzieja, że ​​sojusz Pansy Ho / Fok może zmienić kierunek SJM to właśnie na tym etapie -” nadzieja „. Pozostają silne wpływy w organizacji SJM, które pozostawiają nas sceptycznie, że prawdziwe, solidne zmiany mogą się ujawnić w perspektywie krótko- lub średnioterminowej „
– powiedział.

Pan Stanley Ho mający obecnie 97 lat, przeszedł na emeryturę ze swojej firmy w 2018 r.  z Daisy Ho, pełnoprawnym rodzeństwem Pansy Ho, obejmując stanowisko prezesa i dyrektora wykonawczego. Timothy Fok, syn Henry’ego Foka i czwarta żona Ho Ho, Angela Leong, służą jako współprzewodniczący i dyrektorzy wykonawczy.

Fundacja Fok ma 26,5 proc. Pansy Ho oraz jej siostry i brat posiadają 26,4 procent. New World Group posiada dziesięć procent, podczas gdy pani Leong ma osiem procent.

W swoich ostatnich danych finansowych SJM osiągnął przychody w wysokości 8 328 tysięcy HK za trzeci kwartał, co stanowi wzrost o 9,5%
W trzecim kwartale 2017 r. oraz w okresie dziewięciu miesięcy zakończonym 30 września 2018 r. przychody z gier netto wyniosły 25 171 000 HK, co stanowi wzrost o 9,6 procent w porównaniu z pierwszymi dziewięcioma miesiącami 2017 r.

W grudniu 2018 r. SJM’s Grand Lisboa Hotel po raz kolejny uhonorowało Robuchona au Dôme, The Eight and The Kitchen, aby w tym roku zdobyć uznanie w prestiżowych konkursach Michelin. Grand Lisboa ma przyjemność pozostać jako wiodący lokal gastronomiczny w Makau z siedmioma gwiazdkami Michelin – wszystko pod jednym dachem hotelowym. W tym roku mija 11 rok z rzędu, odkąd zarówno Robuchon au Dôme, jak i The Eight zostały po raz pierwszy wyróżnione przez przewodnik Michelin w Hongkongu i Makau w inauguracyjnej edycji 2009.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *