“Hazardowa stolica świata” blokuje dostęp do kryptowalut

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Komisja nadzoru finansowego Makau, specjalnego regionu administracyjnego Chińskiej Republiki Ludowej, wydała 27 orzeczenie skierowane do banków komercyjnych oraz instytucji finansowych, informujące o zakazie oferowania usług związanych z kryptowalutami oraz debiutami nowych cyfrowych tokenów (z ang. ICO).

Chińscy regulatorzy mówią stanowcze nie kryptowalutom

Decyzja Komisji, pełniącej jednocześnie rolę lokalnego banku centralnego, jest następstwem wcześniejszych zmian regulacyjnych wprowadzonych przez Chiny, które całkowicie zablokowały ICO, uznając je za „nielegalne” formy pozyskiwania funduszy.

Ze względu na ostatnią aktywność podmiotów finansowych związaną z rynkiem kryptowalutowym, instytucje bankowe oraz poza bankowe instytucje płatnicze otrzymają wyraźny zakaz świadczenia usług powiązanych bezpośrednio i pośrednio z cyfrowymi monetami. Komisja nadzoru finansowego wydała jednocześnie zawiadomienie przypominające podmiotom finansowym, że nie powinny świadczyć, ani uczestniczyć w żadnej formie z opisywanymi powyżej działaniami – czytamy w oświadczeniu regulatora z Makau.

Ostatni raz Makau publikowało oficjalne stanowisko w sprawie kryptowalut w 2014 roku, uznając Bitcoina i jego pochodne za niepełnoprawne środki płatnicze, które nie podlegają regulacjom, w związku z czym inwestorzy mogą być narażeni na wzmożone ryzyko. Urząd zasłania się wysoką zmiennością i spekulacyjnym charakterem instrumentów kryptowalutowych, z drugiej jednak strony od 1850 roku aktywnie promując wszelkie aktywności hazardowe. Nie na darmo Makau jest obecnie określane „hazardową stolicą świata”, czy też „Las Vegas Orientu”. Wpływy z hazardu generują ponad 50% przychodów regionalnego budżetu.

Całość czytaj na: comparic.pl


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *