Kara 200 tys zł za nielegalne automaty

Wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego z Kłodzka doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu kłodzkiego kolejnych nielegalnych automatów do gier hazardowych. Teraz właścicielowi grozi kara grzywny w wysokości 200 tys. zł oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku oraz z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatury w Wałbrzychu Pierwszego Referatu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Kłodzku zajmujących się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym na terenie powiatu kłodzkiego doprowadziły do ujawnienia nielegalnych automatów do gier.

Mundurowi skontrolowali na terenie naszego powiatu kilka lokali. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku automaty do gier.

Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja.

Wczoraj zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Od 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku
podinsp.Wioletta Martuszewska

Źródło: doba.pl

3 komentarze(y) w “Kara 200 tys zł za nielegalne automaty

 1. faktycznie w Polsce nic co na styku interpretacji prawa i indywidualnej sądu nie jest proste.
  należy rozróżnić dwa aspekty wewnętrzne zagadnienia:
  1. aspekt techniczny
  2. aspekt prawny lub „prawny”

  ad. aspektu technologicznego – i tutaj jest łatwiej – stwierdzenie „o charakterze losowym” oznacza ni mniej ni więcej to, czy dane oprogramowania zawiera elelemnt losowości. Element ten może byc zawarty zarówno w zasadzie działania danego rozwiązania (czyli to co widzi korzystający z rozgrywki) oraz w samym kodzie programu. W ujęciu „elememnt losowy w rozgrywce” – aby nie było elementu losowości nalezy wyelimonowac wszelkie zdarzenia nieprzewidywalne dla grającego (w dużym uproszczeniu oczywiście). W sferze kodu – wszelkie generatory liczb pseudolosowych oraz plecenia typu random

  ad spektu prawnego – w polskim orzecznictwie jasno stoi – jeżlei coś dla gracza jest nieprzewidywalne lub za trudne do przewidzenia ( pojawia się definicja „przeciętnego obywatela”) to nosi znamiona losowości, co sądy uważają za „zawieranie elementu losowości”.

  mam nadzieję, że mimo uproszczenia tematu, coś pomogłem:)

 2. To dość skomplikowane,
  tu nie chodzi tylko o definicję gier o charakterze losowym
  po zapoznaniu się z wyrokami sądów z różnych regionów (dotyczyły spraw sprzed 1 kwietnia ) to oni powołują się na definicję gry na automatach, grę losową, generatora liczb pseudolosowych, itp.
  definiują nawet słowo los
  udało mi się dotrzeć do jednego orzecznictwa NSA gdzie było to w miarę w kupę zebrane.
  skąd biorą definicje? ze słownika języka polskiego , słownika wyrazów obcych (?), słownika frazeologicznego
  czasami są to definicje opisane ze źródeł z 2002 roku albo z 1998 roku
  słownik języka polskiego tak często się nie zmienia jak nasze prawo
  dodatkowo jest często poruszana sprawa wygranych pieniężnych i rzeczowych, różnicy pomiędzy grą losową i konkursem

 3. Co oznacza stwierdzenie „o charakterze losowym”
  Jest to jakoś zdefiniowane, czy jak zwykle „gumowy paragraf”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *