KAS i policja zlikwidowały nielegalne salony gier hazardowych w Łomży

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz podlascy policjanci zlikwidowali w Łomży 3 salony, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe. Mundurowi zabezpieczyli 10 urządzeń, na których możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS i policji ustalili, że w 3 łomżyńskich lokalach urządzane są nielegalne gry hazardowe. Ponad 30 mundurowych z KAS i policji w ramach skoordynowanej akcji jednocześnie wkroczyło do wcześniej wytypowanych punktów. W lokalach chronionych monitoringiem wizyjnym, domofonami i systemem selekcji klientów funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 7 automatów, 3 zestawy komputerowe służące do nielegalnych gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie blisko 4 tys. złotych służącą prawdopodobnie do wypłat wygranych.

Urządzenia na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom oraz zabezpieczona gotówka zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej. Funkcjonariusze przesłuchali obecne na miejscu osoby.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *