KAS nie odpuszcza organizatorom nielegalnego hazardu

jednoręcy bandyci

Pomimo okresu wakacyjnego funkcjonariusze świętokrzyskiej służby celno-skarbowej nie odpuszczają organizatorom nielegalnego hazardu.

W lipcu br. pracownicy i funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami Policji przeprowadzili na terenie województwa świętokrzyskiego m.in. w Kielcach, Busku -Zdroju, Jędrzejowie, Ostrowcu Św. kolejne kontrole w zakresie urządzania i prowadzenia gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom ustawy o grach hazardowych. W wyniku działań zabezpieczono w sumie 27 automatów do gier. Wraz z zatrzymanymi urządzeniami do gier zabezpieczono środki pieniężne na kwotę prawie 40 000 zł.

Natomiast w pierwszej połowie sierpnia br.- w wyniku kontroli przeprowadzonych na terenie powiatu kieleckiego, buskiego oraz w Starachowicach i Ostrowcu Św. – zabezpieczono łącznie 14 automatów do gier wraz z gotówką na kwotę blisko 27 000 zł.

Nielegalne maszyny zostały zajęte jako dowód do dalszego postępowania, które poprowadzą mundurowi ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą wysokie kary pieniężne – 100 tys. zł od jednego automatu. Za urządzanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grozi również odpowiedzialność karna skarbowa, tj. kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie łącznie.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Kielcach

2 komentarze(y) w “KAS nie odpuszcza organizatorom nielegalnego hazardu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *