Kolejne nielegalne kasyno zamknięte

automaty do gier

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wałbrzyskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w nielegalnym salonie gier losowych zabezpieczyli 9 automatów do gier hazardowych.

Jak informuje Magdalena Korościk z zespołu prasowego KMP w Wałbrzychu, policjanci z wałbrzyskiej komendy zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą ustalili, że 36-letnia mieszkanka Wałbrzycha wbrew przepisom ustawy prowadził salon gier losowych na automatach.

W ostatni piątek, 28 kwietnia funkcjonariusze policji wspólnie ze służbą celno-skarbową w salonie gier, działającym przy jednej z głównych ulic Piaskowej Góry, zabezpieczyli 9 automatów o wartości 18 tys zł.

Wstępne szacowane straty wynikające z przestępczej działalności 36-latki wynoszą około 900 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Z zebranego materiału dowodowego jednoznacznie wynika, że kobieta z popełnienia czynu zabronionego uczynił sobie stałe źródło dochodu. W związku z tym, wszczęto wobec niej postępowanie karne-skarbowe z artykułu 107§1 kks.

To nie pierwsza tego typu akcja w ostatnich tygodniach.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

 1. Jak się czyta tych opinii to wydawałoby się że każdy zabierając głos przynajmniej skończył prawo. A naprawdę to chyba jest jak z każdym z for internetowych. Najgorsze że te informacje w głównej mierze trafiają do naszych klientów którzy wyrabiają sobie na tym swoje opinie. A to jest troche tak jakbym poczytał medycznych wypowiedzi na forach i leczył swoje dzieci właśnie takimi recepturami typu ząbek czosnku w nos żeby wyleczyć gruźlicę.

  Zostawcie to specjalistom a jak ktoś wypowiadający się nie posłuży się skanem dokumentu to nawet nie ma co tego rozpatrywać. Bardzo często otrzymujecie tylko wycinki spraw i nie znacie kontekstu albo w calu go nie rozumiecie.

  Reasumując:

  zatrzymanie dnia X

  od dnia zatrzymania do przesłuchania w UC jako świadka między kilka tygodni a miesiącem

  następnie komuś postawią zarzuty, po przesłuchaniu wszystkich. więc ktoś otrzyma wezwanie w charakterze oskarżonego. pewnie kilka miesięcy to potrwa.

  SR sąd rejonowy – od zatrzymania około 6 miesięcy
  nawet jeżeli wyrok będzie umarzający, UC i tak się odwoła. sprawa trafi dalej.

  SO sąd okręgowy – pewnie około roku czasu od zatrzymania. jeżeli sąd umorzy postępowanie, to UC i tak się odwoła. więc sprawa trafi dalej do WSA. wojewódzki administracyjny rozpatruje w terminie około 8 miesięcy do półtorej roku. Jeżeli WSA umorzy postępowanie to i tak UC się odwoła. Wasz prawnik zapewne wystąpi o kasację która nic nie da, więc sprawa trafi do NSA. Dopiero na tym etapie. a NSA nie wydaje dat postępowań od ponad roku. Wieć być może za 2 lata gdzieś tam ta sprawa trafii.
  to jest kks.

  w między czasie od zatrzymania po przesłuchaniu naczelnik UC rozpocznie postępowanie karno administracyjne, które kończy się tym że po różnych odwołaniach i tak ja trzeba będzie zapłacić lub ja ściągną. czyli od zatrzymania jakieś pół roku a może i 2 lata. Te postępowania będą trwały i trzeba sobie uświadomić że każde zatrzymanie będzie skutkowało karą administracyjna w krótkim okresie.

  założenie jest proste płacisz karę a potem idź się broń. a jak się obronisz to i tak będziesz miał problem z wyegzekwowaniem swoich pieniędzy. spójrz przykład wielu biznesmenów którym sądy przyznała rację i walczą o swoje pieniądze.

  trzeba się spodziewać że dotyczyć to będzie każdego urządzenia. ale należy też pamiętać że akurat ustawa po nowelizacji jasno wskazuje kto może być ukaranym. Więc nie twórzmy demagogii że właściciel nieruchomości zostanie czymkolwiek ukarany, tak samo jak właściciele nieruchomości wynajmujący całe lokale pod sklepy z dopalaczami NIE DOSTAJĄ ŻADNYCH KAR ANI NIE MAJĄ PROWADZONYCH POSTĘPOWAŃ. To po prostu była by jakaś bzdura. żebyś ty jako właściciel nieruchomości pilnował kto co prowadzi w lokalu i czy jest to zgodne z prawem. Od tego są konkretne jednostki. A co przyjdą do Kowalskiego zarzucą mu handel papierosami bez akcyzy w sklepie pod jego działalnością a karę nałożą na właściciela nieruchomości. Ludzie litości…
  pozdrawiam,

  dodać należy że każdy UC czy sąd rożnie uzasadnia i różnie podchodzi do tematu zatrzymań i nie koniecznie ma to coś wspólnego z legalnością danych patentów.

  1. Pomyliłeś sądy. Kary z uks leżą w gestii sądów powszechnych tj. sąd rejonowy, wojewódzki i najwyższy. Natomiast wymierzanie kary w przypadku deliktu administacyjnego leżą w gestii naczelników celno-skarbowych, dyrektorów a następnie WSA i NSA. Poza tym ok.

   1. Bałagan w wypowiedzi ogromny. Mylone pojęcia. Pojawiła się nawet czteroinstancyjność. Najbliższy wyrok w NSA dotyczący KWP rozstrzygnie ostatecznie losy ustawy, czyli zakończy jej praktyczne funkcjonowanie. Oczywiście można mówić, że będą nakładane kary, że będzie to trwało latami. Dla firmy obracającej miliardami złotych czas nie gra roli, a pętla się i tak zaciśnie i kasę trzeba będzie w zębach oddać. Przy tym ogromne podkreślam ogromne koszty zastępstw procesowych, powoływania biegłych itd. Duże firmy obstawione prawnikami zacierają ręce. Przykład: gdyby zastosowano karę administracyjną dla zarekwirowanych 7500 automatów. Minimalny koszt zastępstwa wyniósłby 40 mln złotych, a średniej klasy prawnik zrobiłby z tego 60 mln. Kto sieje wiatr zbiera burzę.

   2. Dokładnie.

    Są dwa postępowania:
    1. Postępowanie z paragrafu 107 kodeksu karno-skarbowego:
    Zatrzymanie->Przesłuchanie w charakterze świadka lub od razu przesłuchanie w charakterze podejrzanego->Postawienie zarzutów.
    Po tym Sąd Rejonowy->Sąd Okręgowy->Sąd Najwyższy. Na każdym etapie, gdy wygramy sprawę, celnicy i tak nie dadzą spokoju, wnosząc kasację.

    2. Postępowanie administracyjne, które jest odrębnym postępowaniem.
    Wszczęcie postępowania->Wymierzenie kary pieniężnej->Decyzja Dyrektora Izby Celno-Skarbowej i konieczność zapłaty kary (można się odwoływać na każde pismo które i tak nic nie da).
    Później możliwość wniesienia skargi na jego decyzję do WSA a następnie NSA.

    1. Pełna zgoda. Tylko zapomniałeś o jednym. Ta zabawa jest cholernie podkreślam cholernie kosztowna. Przy obecnych karach średniej klasy prawnik zrobi z tego ze 100 tys kosztów od punktu. I to większość z tych opłat spadnie na pisiory w roku wyborczym.

     1. I jest to podkreślam dla firm z kapitałem. Które z politowaniem patrzą na celników wywożących, a następnie przywożących im automaty. Niektórzy się nawet grzecznie pytają gdzie mają je postawić.

     2. Wiadomo, że idzie na to gruby kesz i byle kto tego nie robi.
      Miejmy nadzieję że sądy przyznają nam rację, z tymi odszkodowaniami nie byłbym taki optymistyczny, ale skoro utrudnili nam działalność gospodarczą i narazili na straty to niech płacą.

      Druga sprawa co do quizomatów – zabierają te z nowym oprogramowaniem bez podpowiedzi, przecież oni igrają z ogniem tak naprawdę.

      Sprawy będą trwały latami oby z pozytywnym skutkiem dla nas.

     3. A najgorsze jest to, że nikt nie beknie za to, jeżeli okaże się że racja jest po naszej stronie.

  2. Katy dla właścicieli są unormowane ustawowo, gdyby w ustawie było zapisane, że za nielegalny chandel czym kolwiek odpowiada kolejno handlaż, właściciel lokalu itd. Itp. Też by karali wlaścicieli, jeżeli w ustawi bylo by zapisane, że za kradzież pobicie, utratę życia odpowiada kolejno sprawca jak i właściciel terenu na którym to się wydżyło i kara by była administracyjna to też by karali ( odpowiednie sluzby) właścicieli. I to, że sądy by ożekały inaczej to i tak by nie mialo znaczenia bo najpierw kara, a później się broń. Dostal byś kare wieziwnia i musial isc do paki, obronil bys sie za 3 lata zreszta wiecie o co chodzi.

 2. To sprawy w administracyjnym za urządzanie gier poza kasynem. Sądy okregowe , karne to niedaje 100% pewnosći ze nie bedzieli musieli placic 100 tys od sztuki . co miasto to inne wyroki także tylko NSA może to doprowadzić do jednolitości !
  A kiedy tak ważna sprawa dla nas W Najwyższym Sadzie Administracyjnym gdzie ma zapaść wyrok czy quizomat ma charakter hazardowy bądz niehazardowy ??? pewnie potrwa to parę miesięcy czy lat..

  1. Podejrzewam , że jeśli sprawa ma się odbyć 16.05 w której urządzeniem którego dotyczy jest quizomat muszą wziąć pod uwagę to czy podlega on pod ustawę.
   Na jakiej podstawie mogą karać gdy nie zrobili ekspertyzy danego urządzenia ?
   W razie wątpliwości sprawa powinna być odroczona na inny termin i zakończona dopiero po otrzymaniu odpowiednich dowodów.

   1. Dodam jeszcze , że nie dawno czytaliśmy artykuł w którym sądy podzielają opinie o braku losowości w quizach.

 3. I kolejne:

  II GSK 119/16
  2017-05-16
  13:30 Sala A
  II G 6042 III SA/Wr 246/15
  M. Jagielska
  E. Cisowska-Sakrajda (spr.)
  G. Jyż
  kara pieniężna z tytułu urządzania gier na automacie poza kasynem gry

  II GSK 478/16
  2017-05-16 13:30
  Sala A
  II G 6042 III SA/Wr 370/15
  M. Jagielska
  E. Cisowska-Sakrajda (spr.)
  G. Jyż
  kara pieniężna z tytułu urządzania gier na automatacie poza kasynem gry

  II GSK 120/16
  2017-05-16
  13:30 Sala A
  II G 6042 III SA/Wr 249/15
  M. Jagielska
  E. Cisowska-Sakrajda (spr.)
  G. Jyż
  kara pieniężna z tytułu urządzania gier na automacie poza kasynem gry

  II GSK 592/16
  2017-05-16
  13:30 Sala A
  II G 6042 III SA/Wr 670/15
  M. Jagielska
  E. Cisowska-Sakrajda (spr.)
  G. Jyż
  kara pieniężna z tytułu urządzania gier na automacie poza kasynem gry

  II GSK 479/16
  2017-05-16
  13:30 Sala A
  II G 6042 III SA/Wr 547/15
  M. Jagielska
  E. Cisowska-Sakrajda (spr.)
  G. Jyż
  kara pieniężna z tytułu urządzania gier na automatacie poza kasynem gry

 4. I tu kolejne:
  2017-05-16
  11:20 Sala A
  II G 6042 III SA/Wr 327/15
  M. Jagielska (spr.)
  G. Jyż
  U. Wilk
  kara pieniężna z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry

  II GSK 3099/15
  II GSK 323/16
  II GSK 457/16
  II GSK 324/16
  II GSK 17/16
  II GSK 15/16

  I kolejne:
  2017-05-16
  13:00 Sala A
  II G 6042 III SA/Wr 557/15
  M. Jagielska
  E. Cisowska-Sakrajda
  G. Jyż (spr.)
  kara pieniężna z tytułu urządzania gier na automacie poza kasynem gry

  II GSK 18/16
  II GSK 83/16
  II GSK 82/16

 5. II GSK 2725/15
  II GSK 121/16
  II GSK 118/16
  II GSK 16/16

  2017-05-16 11:00 Sala A II G 6042 III SA/Wr 32/15 M. Jagielska (spr.)
  G. Jyż
  U. Wilk kara pieniężna za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry

 6. Pinczet śledzę twoje wpisy , wydajesz sie najbardziej w temacie , może ty masz prawdziwe info kiedy w końcu Sprawa w NSA z wyrokiem dla quizomatow ???

 7. E tam w wlkp okleili gralnie „wynajme lokal” „lokal nieczynny” Lokal do wynajecia” i działają dalej moze 1/3 bud sie zamknela ale reszta robi horrendalne wyniki, pozdrawiam.

 8. Quizy czy csani będą zawierane przetrzymywane rok albo dłużej i co zrobicie KAS ? A będą wracać raz na tydzień… he he

 9. pinoczet a czy te qwizy są takie atrakcyjne u mnie dwa wyleciały przez okno bo gość nie mógł wypłacić bo był nawalony i mu się odpowiedzi po-bały

 10. Ostrodziak. Chyba fantazja cię poniosła ! Z tym ze 16.05 będzie wydany wyrok ostateczny ! Żadnych dokumentów skanów nie udostępniłes i rownież zaczerpnąłem dziś tz języka i nik o niczym takim niewie nawet na wyższych szczeblach !!! A gdyby tak było Ostróda chwaliła by sie juz od miesiąca !

 11. Pusher napisali coś takiego ale decyzji na stronie Ministra nie ma i jescze nie została wydana wszystko się okaże jak wyda na 100-% bo wtedy wszyscy o tym napisza i napewno będzie nagłówek w HOT NEW

   1. Pusher napisałem ze taki artykuł jest ale decyzji ministra finansów nie ma sprawdź sobie strone ministra czy jest jakaś wydana 5 grudnia bo ja żadnej nie widze

    1. Mam toczące się przeciwko mnie postępowania, skoro uważasz że takiej decyzji nie ma to żyj dalej w takim przekonaniu.
     Czekamy na wyroki NSA, jestem dobrej myśli, przynajmniej o zatrzymania sprzed wydania decyzji Ministra Finansów i Rozwoju. O terminie rozprawy nikt nic nie wie, a z braku informacji plotki rodzą się łatwo, widziałem w komentarzach już chyba z 10 różnych dat.

     Jestem realistą i myślę, że PIS chce nas zniszczyć i nie będzie skrupułów nawet dla lokali w których stały sprzęty, nawet dla ludzi którzy mają po 60+ lat i prowadzą hamburgerownię od 20 lat i wiążą ledwo koniec z końcem żeby mieć na wypłatę dla jednego pracownika i kupić rano świeże bułki w sklepie, zatankować dwudziestoletnie auto za 30 zł. Uwierzcie są tacy.

     Niektórzy dalej się łudzą, że wszystko jest w porządku. Uważam, że przeciwko nam uruchomił się karabin maszynowy, który nazywa się władza. Chciałbym się mylić. Nasze zadanie na dziś to jest integracja, nie ważne czy mieliście czy robiliście tu czy tam, czy wynajmowaliście powierzchnię dla firmy z północy czy południa kraju. Jeżeli nadal będziecie się przekrzykiwać kto ma lepsze papiery, które urządzenie jest legalne a które nielegalne to nie liczcie na jakiekolwiek światełko w tunelu. Prawda jest taka że każdy automat działający na zasadzie quizu, forexu czy innego patentu dla władzy jest nielegalny. Firmy robią wszystko aby utrzymać się na rynku, każdy przedsiębiorca by zrobił tak samo. A że chodzi o hazard, a nie drożdżówki w sklepiku szkolnym to balansujemy na równi pochyłej i z KKS i z karami administracyjnymi. Co innego, że niektórzy nam ustnie obiecali spłaty kar. Przecież wiadome było, że może ruszyć ich lawina. Nie każdy jest taki że musi mieć wszystko na piśmie, z resztą istnieje coś takiego jak umowa ustna i nic nie wskazuje aby takowe zostały dotrzymane. Pozdro.

     1. Pusher ja nie mowie ze decyzja będzie pozytywna czy negatywna tylko ze na razie minister jej nie wydał i do piero ma to zrobić

     2. Już napisałem. Na stronie ministra nic nie musi być. Wy naprawdę macie ministerstwo za bandę debili? Ja też ich nie lubię bo uprzykrzają mi życie. Są powydawane decyzje co do konkretnych automatów, nie musi być o tym wszędzie napisane.

 12. Ostrodziak albo udostępni skany dla wszystkich trio napewno je opublikuje ! A może jesteś kolejnym Ślepego baranem do strzyżenia nafaszerowanym dopalaczami co ??? Jak przedmówcy stwierdzili to masz to wyssane z palca

  1. Quiz wygra w NSA i tyle. Czy to się komuś podoba czy nie. Za tydzień będzie po ustawie… A za rok na każdym skrzyżowaniu będzie buda z quizami… hehehe:)

 13. Ostrodziak możesz na maila wysłać jakiś dokument potwierdzający to co mówisz ??? Operatorzy z kutymi długie lata pracowałem o niczym nie wiedza a powinni . Jedynie mówią ze cisza i niema. Co liczyć na kasę jak wcześniej Ostróda obiecała . Jeśli to prawda wysli jakieś dokumenty potwierdzające na adres jka@vp.pl

 14. Quiz został dostarczony do sądu.
  Pani sędzina zrobiła test na quizie 24.04.
  Wyrok ma ogłosić 16.05.

  1. nie przejmuj się tymi wpisami,
   dobrze że podałeś informację, każdy kto ma trochę oleju w głowie będzie wiedział jak po tych terminach można je zweryfikować i dowiedzieć się o ostatecznych rozwiązaniach tak ważnych dla branży.
   niestety na forum coraz mniej osób, które cokolwiek wnoszą a coraz więcej pseudo prześmiewców, którym chyba ktoś płaci za umieszczanie komentarzy.
   A szkoda…
   Mam nadzieję, że wyrok będzie dla Was korzystny i tego Wam życzę

  1. to wyssane z palca newsy. wojna mafii z pisem o automaty nie skonczy sie nigdy. nawet gdy kiedys postawia panstwowe pisomaty to nielegalne apollo beda dzialac dalej

  2. Nie ma czegoś takiego jak , ostateczny wyrok ponieważ w Polsce Sądy nie działają na zasadzie precedensu jak to się dzieje np. W USA.
   Jeśli Sąd w Cichocinku wyda jakiś tam wyrok czy pozytywny czy negatywny to dla Sądu w Pcimiu Dolnym NIE MA TO ŻADNEGO ZNACZENIA ! Zrozumcie to w końcu. Wasze myślenie opiera się na przekonaniu że skoro Sąd w Ciechicinku wydał pozytywny wyrok w sprawie na przykład Quizomatu znajdującego się w jakimś konkretnym miejscu w którym nastąpiło zatrzymanie to jest to wiążące dla wszystkich. A tak nie jest bo Sąd będzie roztrzygał za każdym razem osobno do każdego zdarzenia. Urzędy doskonale o tym wiedzą i wykorzystują bezlitośnie tą sytuację wlepiając kary tu i teraz. Ta sytuacja jest nie normalna ale co w tym kraju jest normalne? Każdy z patentów typu Quizomat musiałby zostać zalegalizowany jako system całościowy . Taki program-system z legalną licencją . Ale czy to jest realne? A teraz zagadka dla prawników , celników , sędziów , powiedzmy iż w lokalu może być to Bar właściciel wstawił nowoczesne zintegrowane urzadzenie typu Cash Point (samo urządzenie jest własnością firmy trzeciej ) które przyjmuje i wypłaca pieniądze . Urzadzenie oczywiście jest podłączone do sieci. Na ekranie urządzenia klient Baru ma dostępne ikonki do ; Quizów, Csani, Vision , legalnych zakładów on-Line i legalnego kasyna internetowego. Pytania ;
   1. Czy jest to automat hazardowy w świetle ustawy?
   2. Kto będzie odpowiadał w tym przypadku za urządzanie gier?
   A swoją drogą podaje wam gotowy pomysł na zwarcie szyków w walce z głupią ustawą . Bo jeśli zabiorą taki automat to w Sądzie powinni pojawić się prawnicy z wszystkich wymienionych firm. A właściciel urządzenia powinien złożyć zażalenie do prokuratury na zatrzymanie . Czyż nie jest to piękne ? Ale myślę że nie realne w tej branży . Pozdrawiam

 15. 7.5 tyś. automatów w magazynach w Ostródzie,
  zaplombowanych przez Prokuraturę to stare,puste budy.
  Na zdjęciach nie ma ani jednego quizu.Pozdrawiam.
  Czekamy na papier od Ministra w czerwcu.

 16. 16 maja w sądzie ma zapaść wyrok o legalności quizomatów(ostateczny).
  31 maja Minister Finansów ma wydać opinię.

  1. Ale Minister już wydał opinię pod koniec 2016 roku, że jest automatem do gier w rozumieniu ustawy, to co ma ponownie wydać?

   1. MF opublikowało wniosek WGH-1 ( uwzględniający nową ustawę) , na którego podstawie stwierdza , czy dany automat jest hazardowy w marcu lub kwietniu 2017

    o czym Ty piszesz ?
    Jak MF mógł to zrobić w 2016 ?

    1. ….Użytkowanie automatów do gier (takich jak terminale rzekomo oferujące „quizy wiedzy” lub obrót instrumentami pochodnymi) poza kasynami gry, np. w lokalach gastronomicznych, może narażać przedsiębiorców na konsekwencje prawne. Uzyskanie opinii jednostki badającej, upoważnionej przez Ministra Finansów, z badania technicznego automatu nie gwarantuje legalności jego eksploatacji poza kasynem gry. Jedynie decyzja Ministra Finansów o niehazardowym charakterze gry na danym urządzeniu zapewnia prowadzenie takiej działalności zgodnie z prawem….

     zwracam uwagę na słowo MOŻE i jeszcze jedno to jest KOMUNIKAT ZE STRONY MF A NIE DECYZJA użyte przez Ciebie słowo opinia jest za daleko idące

     1. Normalnie mógł zrobić, wydał decyzję i koniec, na e-playu też o tym było proszę sobie znaleźć, mam w dokumentach nawet numery decyzji ale nie chce mi się szukać bo było tutaj o tym. To samo dotyczy całej reszty. Co z tego że opublikowany został wzór dokumentu skoro MINISTER FINANSÓW W DRODZE DECYZJI WYDAJE DOKUMENT O CHARAKTERZE URZĄDZENIA.
      A to jest tylko wzór wniosku…

     2. pusher to ludek w spoconym zielonym mundurku…dyskusja z tym czyms nie ma sensu…

 17. jakie quizomaty to normalne automaty bo wiecej maja wspolnego z hazardem niz quizem, lipa ogolna 7000 automatow, nie czytaj bzdur ze obudowy jak bylo czesc to max bez hoperow , wyjeli bebechy a wszedzie na kazdym monitory tak? bzdur nie sluchaj. uciekaj , nie bierz dziekuj ze nie wstawiles, minie miesiac uda Ci sie, dwa trzy i wjada bedziesz imal stresa, dobra rada spij spokojnie

 18. Wiecie może co z Ostróda ,co z quizomatami czy w ogóle Quizomaty bedą sie bronić w Najwyższym Sądzie Administracyjnym ???? Miały sie bronić początkiem kwietnia a mamy Maj i nadal cisza tylko nowe umowy które podobno nie zdają egzaminu! I co z tym zatrzymaniem 7000 tys automatów czy same obudowy ????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *