Krajowa Administracja Skarbowa zabezpieczyła 36 nielegalnych automatów

automaty do gier

Łódzcy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Komendy Miejskiej Policji wspólnie zabezpieczyli 36 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Zarekwirowano również osprzęt i części zamienne do maszyn hazardowych oraz dokumentację dotyczącą organizowania nielegalnych gier.

Właścicielom zatrzymanych urządzeń grozi łączna kara pieniężna w wysokości 3.600.000,00 złotych tj. po 100 tys. zł. od jednego automatu oraz nawet do trzech lat pozbawienia wolności za urządzanie nielegalnych gier hazardowych.

Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że w magazynach na terenie dwóch łódzkich dzielnic: Górnej i Polesia mogą być przechowywane nielegalne urządzenia do gier hazardowych. Ustalili również siedzibę biura firmy organizującej nielegalne gry, korzystającej z magazynów.

Do wytypowanych wcześniej miejsc funkcjonariusze wkroczyli wraz z policjantami 17 kwietnia br. na podstawie nakazu wydanego przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Górna.

W pierwszym ze skontrolowanych pomieszczeń, w magazynie mieszczącym się w pofabrycznych budynkach na Górnej, funkcjonariusze zarekwirowali 24 nielegalne automaty do gier oraz części do urządzeń, w tym 11 monitorów, i narzędzia do ich serwisowania oraz fakturę za wynajem pomieszczenia. W momencie wejścia kontrolujących do magazynu jedno z urządzeń było włączone do zasilania – gotowe do pracy. Na miejscu zastano również dwóch mężczyzn. Jak się okazało był to szef firmy organizującej nielegalne gry hazardowe i jego pracownik. Mężczyźni najprawdopodobniej przyjechali po urządzenia i w chwili kontroli testowali właśnie jeden z automatów.

Na włączonym urządzeniu funkcjonariusze przeprowadzili test, który dowiódł, że maszyna jest automatem do gier hazardowych.

Drugi skontrolowany tego dnia magazyn z nielegalnymi automatami znajdował się na terenie prywatnej posesji na łódzkim Polesiu. W metalowym kontenerze funkcjonariusze odkryli 12 sztuk automatów do gier hazardowych oraz części i klucze serwisowe do automatów.

Równolegle przeszukano biuro firmy, do której należały zabezpieczone automaty hazardowe. W pomieszczeniach zabezpieczono m.in. umowy najmu lokali znajdujących się na terenie Łodzi, w których wcześniej zatrzymywano nielegalne automaty oraz laptop, należący do firmy.

W sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe, które wyjaśni wszystkie okoliczności sprawy i ustali odpowiedzialność poszczególnych osób zaangażowanych w nielegalny proceder.

Źródło: Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi

2 komentarze(y) w “Krajowa Administracja Skarbowa zabezpieczyła 36 nielegalnych automatów

 1. Paweł
  chciałeś się ze mną skontaktować
  to będzie trudne bo na eplay nie ma możliwości podawania maila
  mój adres mailowy był podawany w ogłoszeniach drobnych zaczyna się od mojego nicka
  jak skojarzysz to fajnie jak nie
  napisz o co chodzi może będę mogła odpowiedzieć na Twoje pytanie na eplay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *