Napadli na salon gier i ukradli automaty

salon gier

Zaledwie kilkanaście godzin potrzebowali kryminalni z bolesławieckich jednostek policji, aby ustalić i zatrzymać 5 osób, które dopuściły się przestępstwa rozbójniczego. Napad miał miejsce w jednym z salonów gier na terenie gminy Gromadka w minionym tygodniu.

Tuż po północy do salonu gier w gminie Gromadka wtargnęła grupa zamaskowanych osób, którzy sterroryzowali 60-letnią kobietę, po czym dokonali kradzieży automatów do gier, sprzętu elektrycznego oraz rzeczy osobistych o łącznej wartości około 9 tys. złotych. Co istotne, trzech sprawców wcześniej było w salonie i grało na maszynach. W nocy już ze wsparciem wrócili po łup. Automaty wywieźli na przyczepce, która później okazała się kradziona.

Po ustaleniu szczegółów zdarzenia kryminalni z bolesławieckiej jednostki rozpoczęli poszukiwania napastników. Do działań przyłączyli się również Policjanci z Komisariatu Policji w Kruszynie. Podjęte przez funkcjonariuszy działania pozwoliły na bardzo szybkie zatrzymanie podejrzanych, gdyż już kilkanaście godzin po zdarzeniu „pukali” kolejno do ich drzwi. Odzyskano także część skradzionego mienia.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku około 35-45 lat, mieszkańcy powiatu bolesławieckiego. 4 z nich było wcześniej notowanych m. in. za kradzieże, włamania i przestępstwa narkotykowe. Wszyscy trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Prokurator wydał wobec rozbojarzy postanowienie o przedstawieniu zarzutów. Następnego dnia funkcjonariusze doprowadzili ich przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez śledczych, przychylił się do ich wniosku, który został poparty przez prokuratora i zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Sprawcom za dokonanie rozboju teraz grozić może nawet do 12 lat więzienia – mówi st. sierż. Marta Kubiak z KPP w Bolesławcu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu

 1. Wujek dobra rada masz:LexLege Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ
  Art. 15j. Warunki posiadania automatów do gier
  Dz.U.2018.0.165 t.j. – Ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
  1. Zakazane jest posiadanie automatów do gier z wyjątkiem:
  1) podmiotu posiadającego koncesję na prowadzenie kasyna gry;
  2) spółki wykonującej monopol państwa w zakresie gier na automatach w salonach gier;
  3) jednostki badającej, o której mowa w art. 23f upoważnienie do badań technicznych automatów i urządzeń do gier, posiadającej upoważnienie ministra właściwego do spraw finansów publicznych;
  4) jednostki organizacyjnej administracji publicznej sprawującej nadzór lub uprawnionej do kontroli przestrzegania przepisów o grach hazardowych;
  5) producenta lub dystrybutora automatów do gier posiadającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, który dopełnił obowiązku określonego w ust. 3;
  6) przedsiębiorcy dokonującego naprawy zarejestrowanego automatu do gier;
  7) przedsiębiorcy dokonującego przewozu automatów do gier, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, na zlecenie podmiotów, o których mowa w pkt 1, 2 lub 5.
  2. Podmioty, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, są obowiązane złożyć wniosek o zarejestrowanie automatu do gier w terminie

 2. Prosze mnie oswiecic, gdzie dokladnie, w ktorym punkcie ustawy, kodeksu kks czy innego kodeksu kosmicznego jest napisane ze za posiadanie dostaje sie 12000 polskich zlotych kary?

  1. W ustawie z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (tekst ujednolicony) brak jest przepisu przewidującego karę pieniężną (administracyjną) z tytułu posiadania automatu do gier. Zamknięty katalog kar pieniężnych za określone delikty administracyjne przewiduje art. 89 powołanej wyżej ustawy. Natomiast posiadanie automatów do gier stanowi czyn przestępny stypizowany w art. 107d k.k.s. dla którego art. 15j stanowi tzw. blankiet wypełniający.

 3. To nie będą dwa przestępstwa. Odpowiedzialności karnej będą podlegać tylko za art. 280 par. 1 k.k. W przypadku przestępstwa z art. 107d k.k.s. to wystąpi konstrukcja tzw. przestępstwa współukaranego uprzedniego. Mówiąc ludzkim językiem, przestępstwo posiadania automatów zostanie „wchłonięte” przez przestępstwo rozboju z art. 280 par. 1 k.k. Kara będzie zatem wymierzana na podstawie tego ostatniego przepisu.

  1. ale ten wlasciciel co zglosil tez baran, bo teraz KAS mu p******* za kazdy automat po 100 000 zl no i koniec biznesu ma 😀 ja bym na jego miejscu wynajal goryli do odzyskania maszyn i ukarania rabusi a nie policje… idota. po prostu idiota!

   1. Jeżeli były by włączone i stały na jego terenie to tak 100 000, a tak to tylko 12 000 od sztuki, za posiadanie. Będąc dociekliwym i konsekwentnym, to złodzieje powinni dostać po 12 000 za posiadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *