Nielegalny hazard dalej kwitnie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 4,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Od niedawna hazard jest dozwolony wyłącznie w kasynach, a skarbówka wyliczyła, że w powiecie oleśnickim działało 36 salonów gier. Tymczasem niektórzy próbują obejść prawo.

W czerwcu ubiegłego roku portal MojaOlesnica.pl pisał o salonach gier w Oleśnicy. Niemal przy każdej głównej ulicy miasta można było spotkać budki z „jednorękimi bandytami”. Jak informowała Izba Celna we Wrocławiu, tylko jedno z takich urządzeń może dawać zysk rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Automat zawsze jest zaprogramowany tak, aby wygrać określoną kwotę, a dopiero potem może komuś cokolwiek wydać w razie wygranej – wyjaśniał portalowi MojaOlesnica.pl mechanizm działania pracownik jednego z kasyn w Polsce.

Według niego, gracz ma lepsze szanse przy starciu z żywymi przeciwnikami, a nie z maszyną.

W Oleśnicy oraz na terenie powiatu oleśnickiego funkcjonariusze celno-skarbowi przy współudziale funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy dokonali czynności kontrolno-sprawdzających lokali, w których według wiedzy służb były urządzenia służące do gier hazardowych. W Oleśnicy sprawdzono 29 punktów, w Sycowie – 7 punktów, w Twardogórze – 5 punktów, w Dobroszycach – 4 punkty, w Bierutowie – 6 punktów oraz w Boguszycach – 1 punkt. W wyniku przeprowadzonych czynności stwierdzono, że te lokale lub punkty albo są zamknięte, albo zaprzestano prowadzenia działalności polegającej na urządzaniu gier hazardowych na urządzeniach do tego przeznaczonych – napisała portalowi MojaOlesnica.pl Marta Tarnowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Okazuje się, że niektóre tego typu przybytki w powiecie mogą dalej działać. – Do niektórych lokali wchodzi się na hasło. Dopiero jak pracownica usłyszy je przez monitoring lub domofon, to wpuszcza klienta – zdradza czytelnik portalu MojaOlesnica.pl. Dodaje, że część z nich działa na przykład wieczorami lub w weekendy, kiedy nie pracuje wielu urzędników.

Całość czytaj na: mojaolesnica.pl


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *