Nielegalny salon gier w biurze podróży otwarty drugi raz

automaty do gier

Dokładnie 3 miesiące temu lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami z Komisariatu w Sulechowie zlikwidowali salon gier hazardowych. Niestety okazało się, że pomimo wysokich kar w tym samym miejscu powstał kolejny salon, w którym funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier.

Nielegalny salon funkcjonował wcześniej pod szyldem biura podróży w Sulechowie. Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. pomimo likwidacji w marcu br. salonu gier postanowili sprawdzić czy w miejscu gdzie poprzednio funkcjonował salon nie odbywa się nielegalny hazard. Niestety okazało się, że nielegalny salon dalej funkcjonuje.

W ubiegłym tygodniu wieczorem funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Sulechowie skontrolowali lokal. Ich podejrzenia potwierdziły się, na miejscu odbywały się nielegalne gry hazardowe na automatach. Mundurowi przesłuchali osoby, które w chwili kontroli przebywały w obiekcie. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gorzowie Wlkp. W tej chwili wszczynane jest postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks karny skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno- Skarbowy w Gorzowie Wlkp.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *