Okradał pracodawcę i uprawiał hazard

hazard

Wieruszowscy policjanci wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który okradał swojego pracodawcę. Straty wynikające z przestępczej działalności podejrzanego wyniosły ponad 26 tysięcy złotych.

Wieruszowscy kryminalni od pewnego czasu analizowali informacje dotyczące kradzieży pieniędzy w jednej z prywatnych firm w Wieruszowie. Zgromadzone informacje wskazywały, że do przywłaszczeń pieniędzy, doszło na przełomie grudnia 2018 roku i stycznia 2019 roku. Ustalenia kryminalnych wskazywały również, że za przywłaszczeniami pieniędzy stoi jeden z pracowników firmy. Analizując zgromadzony materiał dowodowy, 24 stycznia br. kryminalni w gminie Syców, w powiecie oleśnickim zatrzymali 27-latka, podejrzewanego o przywłaszczenia.

Informacje policjantów potwierdziły się. Jak się okazało, mężczyzna z firmy w której pracował, kilkukrotnie przywłaszczył sobie powierzone mu pieniądze w wysokości ponad 26 tysięcy złotych. Podejrzany przyznał się do przywłaszczeń. Policjantom tłumaczył, że przywłaszczone pieniądze przeznaczył na gry hazardowe. Zatrzymany w przeszłości nie miał konfliktu z prawem.

Teraz musi liczyć się z odpowiedzialnością za przywłaszczenia. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają dalsze okoliczności tej sprawy. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

Źródło: Komeda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *