Państwowe jackpoty wrócą do gry?

Wysoka grzywna dla właściciela salonu, w którym można było nielegalnie pograć na automatach. Możliwe, że w przyszłym roku jackpoty będą legalne, ale instalować je będzie Totalizator Sportowy.

10,5 tys. zł grzywny ma zapłacić 38-latek z Bełchatowa, który urządzał w swoim lokalu nielegalne gry na automatach. Wpadł podczas kontroli inspektorów z Izby Celnej w Łodzi. Wcześniej, tym samym lokalu, mężczyzna prowadził legalną działalność związaną z salonem gier, ale choć koncesja na automat mu wygasła, to przedsiębiorczy bełchatowianin ani myślał rezygnować z interesu. Inspektorzy Izby Celnej skontrolowali jego lokal dwukrotnie.

Za pierwszym razem w środku stało dwanaście urządzeń do gier. Pracownica salonu nie dysponowała ani zezwoleniem na urządzanie i prowadzenie gier hazardowych, ani decyzją Ministra Finansów rozstrzygającą, iż gry na tych urządzeniach nie są grami na automatach – w rozumieniu ustawy. Gdy kontrolerzy przeprowadzali próby, które wskazywały, że automaty działają na zasadzie losowości, pracownica salonu zdążyła jeszcze ukryć klucze do części automatów znajdujących się w lokalu.

Drugi „nalot” na salon kontrolerzy Izby Celnej przeprowadzili miesiąc później. Stało tam trzynaście automatów bez numerów inwentaryzacyjnych. Jak przyznali bywalcy tego miejsca, którzy akurat z rozrywki korzystali, w razie wygranej pieniądze wypłacała im osoba z obsługi. Tym razem pracownik salonu też nie okazał zezwolenia na działalność.

Sam właściciel salonu przyznał, że automaty należą do niego. Mało tego, mówił, że skonstruował je samodzielnie. Sąd Rejonowy w Bełchatowie skazał go na 10500 zł grzywny. Orzekł też nie tylko przepadek 25 automatów do gier, ale także pieniędzy, które w nich się znajdowały (w sumie było to ponad 15 tys. zł). Sprawa 38-letniego właściciela nielegalnego salonu jest jednym z kilku prowadzonych w ostatnim czasie przez bełchatowski sąd postępowań, dotyczących łamania ustawy o grach hazardowych. Na uprawomocnienie czeka np. wyrok dotyczący 37-latka, który wstawiał do barów automaty do gier, choć nie miał na to zezwoleń. Orzeczono wobec niego grzywnę w wysokości 20 tys. zł.

Czytaj całość na: dzienniklodzki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *