Prokuratura wznawia śledztwo w sprawie afery hazardowej

afera hazardowa

Postępowanie dotyczy decyzji urzędników Ministerstwa Finansów z lat 2006–09 ws. rejestracji tysięcy tzw. „jednorękich bandytów”. Prokurator prowadzący śledztwo chciał postawić zarzut niedopełnienia obowiązków ówczesnemu wiceministrowi finansów Jackowi Kapicy, ale odsunięto go od postępowania, a śledztwo umorzono.

Jak dowiedziały się „Wiadomości” TVP1, prokurator krajowy Bogdan Święczkowski po analizie akt zdecydował, że śledztwo należy wznowić.

Tzw. afera hazardowa wybuchła na początku października 2009 r., po publikacji „Rzeczpospolitej”. Z ujawnionych wtedy materiałów CBA wynikało, że ówczesny szef klubu PO Zbigniew Chlebowski i ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki mieli podczas prac nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej działać na rzecz biznesmenów z branży hazardowej. Obaj temu zaprzeczali, ale stracili stanowiska.

Warszawska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo w sprawie afery 7 kwietnia 2011 r.

Źródło: TVP.info

2 komentarze(y) w “Prokuratura wznawia śledztwo w sprawie afery hazardowej

  1. Ha, ha, ha to ci dopiero..Kapica, który likwidował nielegalne automaty będzie odpowiadał za ustawę wprowadzoną przez M.Banasia z PIS. A czy to ten Banaś, który jest aktualnym wiceministrem finansów? Ale będzie pogrom w PIS.

  2. Kapica ktory zwalczal nielegalny hazard oskarzony, sorry ale wszedzie maja wtyki korporacje zeby udupic uczciwego czlowieka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *