Rekordowa kumulacja w amerykańskiej loterii

kumulacja

Kumulacja w popularnej w USA loterii Mega Millions sięgnęła gigantycznej kwoty 1,6 mld dol., czyli prawie 6 mld zł. Podczas piątkowego losowania nikomu nie udało się bowiem trafić „szóstki”.

19 października nikomu nie udało się poprawnie wytypować sześciu liczb: 15, 23, 53, 65, 70 oraz tzw. Mega Ball – 7. To właśnie konieczność wskazania tej jednej specjalnej liczby tak bardzo utrudnia graczom zadanie – szansa na poprawne odgadnięcie liczb tylko wynosi 1 do 302,5 miliona.

Emocje sięgają zenitu, a kolejne losowanie już we wtorek, 23 października. Przed weekendem pula wynosiła 667 mln dol., a teraz jest to już 1,6 mld dol. To rekord w historii amerykańskich gier, poprzednio o tak wysoką sumę walczono w Powerball w 2016 roku – było to wówczas 1,3 mld dol.

Pula rośnie od lipca, od tego bowiem czasu nie udało się nikomu wytypować poprawnie sześciu liczb i ustrzelić głównej nagrody.

Jeśli zwycięzca zdecyduje się na wypłacanie nagrody w częściach, zostanie to rozłożone aż na 30 lat Jeśli zaś wybierze szybszą wypłatę, otrzyma najpierw ok. 900 mln dol.

W loterii Mega Millions można wziąć udział w 44 stanach oraz w stolicy kraju – Waszyngtonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *