Rząd Wielkiej Brytanii zarządza zamknięcie kasyn

kasyna

Rząd ogłosił również szereg środków mających na celu wsparcie finansowe każdego z przedsiębiorstw i ich pracowników.

Rząd Wielkiej Brytanii zmienił zdanie na temat koronawirusa po zwiększeniu liczby zarażonych osób i nakazał kwarantannę na kolejne trzy tygodnie. Środki podjęte przez premiera Borisa Johnsona obejmują zamknięcie wszystkich kasyn, punktów bukmacherskich i salonów bingo w celu zwalczania rozprzestrzeniania się Covid-19.

Obiekty muszą pozostać zamknięte do odwołania, a rząd będzie sprawdzał sytuację co 28 dni w miarę trwania globalnej pandemii koronawirusa. Zamknięto także restauracje, kawiarnie, puby, bary, kina, teatry, kluby nocne, siłownie, centra rozrywki i muzea.

Według IGB rząd ogłosił również szereg środków mających na celu wsparcie finansowe każdej z dotkniętych nią firm i ich pracowników.

Jeśli firma zdecyduje się zatrzymać pracownika w okresie zamknięcia, nowe dotacje rządowe pokryją 80% ich wynagrodzenia do łącznej kwoty 2 500 funtów miesięcznie, czyli powyżej mediany dochodów w Wielkiej Brytanii.

Oznacza to, że pracownicy w dowolnej części Wielkiej Brytanii mogą zachować pracę, nawet jeśli pracodawca nie może sobie pozwolić na ich wypłatę i otrzymać co najmniej 80% wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *