Sąd: kara za nielegalne automaty także dla właściciela lokalu

american poker

Ukarani za nielegalne automaty do gier mogą być także właściciele lokali, w których je zainstalowano.

Między 1 stycznia 2017 r. a 31 stycznia 2018 r. Służba Celno-Skarbowa zatrzymała w całym kraju 24 tys. nielegalnych automatów do gier. Wiele spraw jest w sądach.

Na dwa automaty American Poker do gier hazardowych funkcjonariusze celno-skarbowi natrafili w jednym z barów w woj. łódzkim. Stwierdzili, że gry mają charakter losowy i komercyjny.

Właścicielka baru oświadczyła, że urządzenia należą do jednej z łódzkich firm, z którą podpisała umowę najmu 3 mkw. lokalu za 500 zł netto miesięcznie. Wyjaśniła, że automaty działają w godzinach otwarcia baru. Nie ma do nich kluczy i nie zna ich serwisanta, bo w lokalu bywa sporadycznie, a w barze obsługuje klientów personel.

Przesłuchiwana pracownica oświadczyła, że nie zna i nie widziała osoby zajmującej się automatami. Miała jedynie informować właścicielkę baru o wszystkich problemach związanych z ich funkcjonowaniem bądź o wysokiej wygranej. Nie wypłacała żadnych pieniędzy z tytułu wygranej, nie rozmieniała ich, nie miała też kluczy do urządzeń. Mąż właścicielki lokalu zeznał, że w razie jakichkolwiek awarii dzwonił na numery telefonów umieszczone na American Poker. Również on nie wykonywał żadnych innych czynności i nie ma kluczy do automatów.

W efekcie kontroli urządzenia zostały zatrzymane, a na właścicielkę baru nałożono 24 tys. zł kary pieniężnej – po 12 tys. zł za każdy automat – za urządzanie gier hazardowych poza kasynem gry. Utrzymując w mocy tę decyzję, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Łodzi przyjął, że właścicielka baru świadomie uczestniczyła w organizowaniu i urządzaniu gier hazardowych, czerpiąc z tego zysk.

Zastosowana kara administracyjna miała prawną podstawę w ustawie o grach hazardowych. Uchwalona w ekspresowym tempie w 2009 r. w reakcji na tzw. aferę hazardową, spowodowała, że Ministerstwo Finansów przestało wydawać nowe zezwolenia na organizowanie gier na automatach, a po kilku latach wszystkie dotychczasowe wygasły.

Wraz z nowelizacją ustawy hazardowej wprowadzono od 1 kwietnia 2017 r. państwowy monopol Totalizatora Sportowego na organizowanie gier hazardowych poza kasynami. Znacząco podwyższono też kary pieniężne, aż do 100 tys. zł, za każdego nielegalnego jednorękiego bandytę. Wymierzyć je można nie tylko osobie stawiającej automat, ale także właścicielowi lokalu, w którym funkcjonuje takie urządzenie.

Całość czytaj na: rp.pl

 1. Istnieje bardzo prosty i skuteczny sposób aby sprawdzić czy firma jest wypłacalna i poważna. Niech wpłaci Tobie na konto 100.000 kaucji na poczet kar za 1 automat. I ok!!!

  1. A ja powiem inaczej zorganizuje 50 lokali i wystarczy ze za każdy wpłaca mi po 100 tys zaliczki to wtedy i Open niech się świeci.

   1. JEST WYROK SĄDOWY DLA OPERATORA
    zaoczny tylko za serwis urządzenia nielosowego z opinią jednostki badającej która jest na liście min.
    to jest wszystko lipa i wielki syf te wynalazki miałeś zabranie jesteś udupio-y
    od firmy po serwis

 2. Mam pytanie. Firma z Krakowa wstawiła trzy automaty do mojego lokalu gastronomicznego i powiedzieli, że w razie kar wszystko biorą na siebie i nie mam się martwić. Co o tym myślicie? Czy oni mają dobrych prawników i są wypłacalni?

 3. Zibi Jezeli prowadzisz bar a w nim pomieszczenia to nie musiałbyś cały bar wynająć im i wogole musieloby cie nie byc w lokalu wtedy tak wtedy mozesz spać spokojnie

 4. prowadze bar mam 3 pomieszczenia jedno chce podnająć agencja nieruchomości , jak wstawia tam automaty to czy mnie cos. grozi za to ,,,

  1. sprawdź czy firma to nie jakiś słupek i czy w ogóle istnieje ale od kar się nikt nie wybroni a jak okażę się że firma to lipa to prokuratura i zarzuty grupy zorganizowanej i kara spada na ciebie za firmę i za samego siebie ogólnie mówiąc to jest wielkie szambo

 5. Mam wolny lokal do wynajęcia . Odezwała sie do mnie firma która prawdopodobnie chce wynająć na automaty ale cały lokal wraz z oddaniem kluczy a nie tylko powierzchnie i ja w tym lokalu bym juz nic nie prowadził ? Można wynająć i spać spokojnie ?

 6. Jezeli prowadzisz bar i wynajmujesz powierzchnie to tak ale Jezeli właściciel wynajmuje cały lokal i nic innego w tym lokalu nie prowadzi to nie dostanie żadnej kary !

  1. Kary sypią na maxa…..Jak sie nie znajdzie Wlasciciel automatow placi Wlasciciel lokalu koniec kropka tak wyglada sytuacja

   1. te firmy to żart same jeb–e słupy ostrzegałem że firmy nie istnieją bo kto przy zdrowym umyśle zaryzykuje cały swój majątek teraz macie za swoje i h wam w d teraz ja się będę śmiał a kilka miesięcy temu ostrzegałem że ten się śmieje kto ostatni się śmieje wcale mi was nie żal za naiwność się płaci kto miał zabranie sprzętu już jest udup—y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *