Wielkie wygrane przyciągają graczy

loteria

Gry losowe przeżywają najlepsze chwile. Informacje o wielkich wygranych przyciągają kolejnych graczy. Już nie miliony, ale dziesiątki i setki milionów są w zasięgu ręki, wystarczy tylko kupić los.

Najbardziej loterie wciągnęły Amerykanów. Nic dziwnego, bo kumulacje w takich grach jak MegaMillions czy Powerball robią wrażenie.

W Massachusetts w sierpniu 2017 r. padła rekordowa wygrana – 758,7 mln dol., co jest drugą największą pulą na świecie i najwyższą wygraną w historii USA, bo cała kwota trafiła do jednej osoby. Co z tego, że nauka ostrzega: szansa wybrania poprawnych liczb i cyfr w Powerball to jeden do 292 mln, skoro jednak ludzie wygrywają.

A to rozpala wyobraźnię i nakręca interes. Kiedy przychodzi czas kumulacji, kolejki ustawiają się po losy jak w Polsce za komuny przed sklepami mięsnymi. Europa nie chciała być gorsza i doczekała się EuroJackpota, największej gry liczbowej.

Od 2012 r., chwili jej powstania, przybyło kilkudziesięciu lottomilionerów. Bierze w niej udział 17 krajów, w Polsce loteria ta jest dostępna przez internet. EuroJackpot to najnowsze międzynarodowe lotto oferujące nie tylko znacznie wyższe nagrody, ale także lepsze szanse na wygraną niż większość znanych gier.

Polacy zaś mają swoje Multi Multi, jedną z najpopularniejszych gier w rodzinie LOTTO, podobnie jak jej wersja z Plusem. Tylko w ubiegłym roku odnotowano w Multi Multi Multi Plus 45 wygranych o wartości równej bądź większej niż 100 tys. zł.

1 komentarz w “Wielkie wygrane przyciągają graczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *