Witryny z obsługą SBTech przejęte w tryb offline przez cyberatak

SBTech jest bliski zakończenia procesu przywracania stron internetowych swoich klientów do sieci po tym, jak cyberatak spowodował, że ponad 50 bukmacherów obsługiwanych przez dostawcę technologii przestało działać w weekend.

System monitorowania SBTech oznaczył potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa późnym wieczorem w piątek. Szybko zidentyfikowano to jako poważny atak, który skłonił dostawcę do wyłączenia centrów danych na całym świecie jako środka ostrożności, do którego zaangażowani zostali specjaliści zewnętrzni.

Dotyczyło to witryn na całym świecie, w tym marki BetAmerica Churchill Downs i produktu tablicy wyników loterii Oregon w USA. W Europie, takie jak 10bet, Bet.pt, Bethard, ComeOn, NetBet i Virgin Bet są obecnie offline.

Chociaż dokładny charakter zagrożenia nie został ujawniony, eksperci technologiczni powiedzieli, że długość awarii sugerowała, że ​​nie był to bezpośredni atak typu „odmowa usługi” (DDOS).

Według źródeł zbliżonych do sprawy samo zagrożenie zostało już rozwiązane, a SBTech zbliża się do końca fazy odzyskiwania, w której wszystkie usługi zostały przebudowane. Wszystkie dane klientów zostały bezpiecznie zaszyfrowane i nie doszło do naruszenia danych.

Następnie będą przeprowadzane kontrole i testy zapewniania jakości, zanim będzie można ponownie uruchomić online ponad 50 witryn z SBTech na całym świecie, z zastrzeżeniem zgody organów nadzoru.

SBtech informuje, że jego europejscy partnerzy prawdopodobnie zaczną działać najpierw, przed klientami w USA.

Wiadomość na stronie jednego z partnerów sugerowała, że ​​wznowienia rozpoczną się o 8 rano dzisiaj (31 marca), chociaż na razie wszystkie witryny są wyłączone. Źródła sugerowały, że komplikacje spowolniły ten proces, ale nadal jest na dobrej drodze do ukończenia.

W związku z zawieszeniem wszystkich głównych światowych wydarzeń sportowych z powodu nowej pandemii koronawirusa (Covid-19) oznaczało to, że bycie offline przez weekend nie spowodowało znacznych strat w dochodach dla partnerów.

Dostawca jest w trakcie przejęcia przez Diamond Eagle Acquisition Corporation i w połączeniu z DraftKings, aby stworzyć nowego amerykańskiego giganta gier. W dniu 9 kwietnia zwołano specjalne zgromadzenie akcjonariuszy Diamond Eagle, aby głosować nad proponowaną transakcją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *