Wszystkie wygrane na automatach zwolnione z podatku

automaty do gier

Sejm uchwalił bez poprawek obszerną nowelę kilku ustaw podatkowych. Przewiduje ona m.in., że wszystkie wygrane na automatach będą zwolnione z PIT, ulga podatkowa dla twórców zostanie rozszerzona o kolejne zawody twórcze, a zakres podatku od dochodów z nieruchomości będzie większy.

W czwartkowym głosowaniu wzięło udział 439 posłów, za uchwaleniem noweli głosowało 410, przeciw było 24, a 5 wstrzymało się od głosu.

Wygrane na automatach zwolnione z PIT

Nowela zakłada, że w jednolity sposób traktowani będą uczestnicy legalnych gier hazardowych. Niezależnie od tego, czy gry urządzane są przez , czy spółkę wykonującą monopol państwa w tym zakresie, czyli Totalizator Sportowy.

W myśl zmienionych przepisów, wygrane w grach na automatach, grach w karty, grach w kości i grach cylindrycznych – bez względu na to, który z legalnie działających podmiotów je organizuje – będą zwolnione z podatku PIT.

W pozostałym zakresie zasady opodatkowania wygranych (w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, zakładach wzajemnych) mają zostać niezmienione w stosunku do przepisów dotychczas obowiązujących. Zgodnie z przepisami wygrane w grach hazardowych podlegają 10-proc. opodatkowaniu podatkiem PIT od wygranej, jeżeli ich jednorazowa wartość wygranej przekracza 2280 zł.

Znowelizowane przepisy mają wejść w życie po 14 dniach od daty ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

 1. Sądzę, że Grzesiu ma trochę racji. Oczywiście TS nadal nie zrobił chociażby sztychu z rozmieszczeniem automatów, więc co tu mówić o realnych punktach i realnej współpracy? Ale to tym bardziej będą w całuśnym nastroju i z otwartymi ramionkami przyjmą każdą pomoc. Czy nas przy tym wydymają? Pewnie ostro, lecz czego się nie robi dla pieniędzy.

 2. totalizator nic nie zrobi. Kłamią, że mają lokale. Nikt o zdrowych zmysłach nie podpisał by teraz z nimi umowy na coś co może i będzie, ale nie wiadomo kiedy za miesiąc, kwartał może za rok? No chyba, że zaczęli już płacić czynsze na lokale, które mają być dla nich. To pierwsza sprawa, a druga autorski program do automatu, który może i szybko się napisze to jeszcze trzeba go testować, a to już aby uniknąć błędów trwa rok może dwa. No chyba, że napisze się jak pisze się u nas ustawy na kolanie, a potem co będzie… Totolotek jeśli coś zrobi to kilka salonów na odczepne i tyle. Potem biała flaga.
  A swoją drogą jeśli państwo chce zabierać się za interesy zamiast przedsiębiorców to powinno przestać brać podatki.

 3. Masz rację
  Proszę przeanalizować ogłoszenia Totalizatora w którym momencie Oni zobowiązują się do wypłaty prowizji???
  Chcą na zasadach rynkowych wynająć lokale, sami będą zatrudniać ludzi .
  Szukali kierowników regionalnych nigdzie słowa o prowizji, teraz szukają pracowników do salonów , praca trójzmianowa włącznie z sobotami i niedzielami,
  Pewnie za najniższą krajową,wymagany poprawny język polski ???
  Łopatologicznie : czy właściciel lokalu , który go wynajmuje za określoną kwotę żąda dodatkowo udziału w zysku ?
  Na co Wy liczycie na gwiazdkę z nieba?
  Po rocznym opóźnieniu nie oddadzą ani złotówki bo muszą się wykazać.
  Totalizator posiada oficjalną stronę www jako spółka S.A gdzie można te informacje przeczytać.
  życzę przyjemnej lektury

  1. jakos nie wyobrazam sobie by totalizator wynajmowal zewnwetrzna firme np. taki hf i dzielil sie z nimi procentem. tak dlugo trwa to wejscie totalizatora, a szarej strefy coraz wiecej. za pare lat czuje ze bedzie i totalizator i szara strefa.

 4. Grzesio i Antoni to zwykłe przygłupy albo debile, które nie umieją liczyć i z branżą nie mają nic wspólnego, albo są to totolotlowe trole zachwalające jak będzie fajnie i niesamowicie, jakich to ono mają wspaniałych fachowców…Ludzie nie warci merytorycznej dyskusji, którzy połakomią się jak sępy na każdy najgorszy ochłap. Nie wiedzą co to jest wyzysk honor i zwykła przyzwoitość w prowadzeniu biznesu. Tacy wszystko psują. Panowie nie pozdrawiam was bo jesteście denni.

 5. Ma być 100 zł od automatu Myślę, że to bardzo dobra oferta przy trzech wstawionych automatach to 300 zł pracownikowi zapłacisz 100, sprzątaczce za posprzątanie po mnenelach 100 i zostaje na czysto 100 zł i co ważne zupełnie legalnie. Po opodatkowaniu i ozusowaniu pracownika i ciebie jakieś 50 zł na czysto z punktu. Jak masz 5 punktów to 250 zł na czysto miesięcznie!!! To połowa 500 plus. więc proszę nie narzekać.

 6. Moim zdaniem Totalizator lepiej zajmie się branżą automtów niż dotychczas jacyś ludzie inni. Totalizator zatrudnia wielu fachowców, napewno będą oni umieli zrobić to lepiej. Sam jestem ciekaw czy mógłbym z Totalizatorem współpracować, moi koledzy też o tym myślą, bo podobno Totalizator daje doskonałe warunki.Czy to prawda? Możecie się wypowiedzieć? Zapraszam do dysksuji.

  1. Totalizator nie podzieli się z Tobą ani żadnym twoim kolegą i się nie łudź. Otwórz sobie kolektory to dostaniesz 6-8 % to są według Ciebie świetne warunki?

  2. Grzesiu dobrze to będzie dla nich ale na pewno nie dla nas i nie dla graczy. Jak grasz to kiedy ostatni raz trafiłeś w totka? Ja gram raz w tygodniu i w tamtym i ani w tym roku nic na chybił trafił nie trafiłem tak też będzie z automatami dla graczy.

  3. Podzielam zdanie Grzegorza. Również uważam, że to niesamowita szansa dla nas, ludzi z branży. Chyba lepiej zarobić 6% niż nie zarobić nic, prawda? Zwłaszcza, że jest to legalny zarobek, a mnie inny nie interesuje i kolegów też nie.

   1. Proszę poczytać artykuły z Panią Aidą ( jeśli przekrecam niech redakcja poprawi) i inne artykuły o TS i ich salonach wyraźnie jest tam napisane ze nie będzie czegoś takiego jak z kolekturami. Widać jak bardzo Panowie interesujecie się tematem. Owszem zgadzam się lepiej zarabiać legalnie.

  4. Grzesiu *** trolu z kas… Od kad to firma podobno polska a majaca siedzibe w usa…gdzie zwracane są podatki…lepiej zajmuje sie pracownikami niz prywatny polski sektor…i ma lepiej wyszkolonych pracowników- *** ktorych! Tych co mieli urzadzenia po 6tys zrobic w zbrojeniòwce? Czy tych **** co po 40 tys od sztuki **** przepkacacie ****!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *