Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Wspólne działania kołobrzeskich policjantów z komórki PG oraz funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości 80 tysięcy złotych.

Wspólne działania policjantów z komórki PG Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu oraz funkcjonariuszy o Urzędu Celno-Skarbowego skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

Funkcjonariusze skontrolowali lokal na terenie Kołobrzegu, gdzie ujawnili i zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

Policjanci zabezpieczyli automaty o wartości ponad 80 tysięcy złotych i przekazali je funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *