Założyciel PokerStars przyznaje się do nielegalnego hazardu

pokerstars

Isai Scheinberg, założyciel PokerStars, przyznał się do winy w związku z zarzutami związanymi z nielegalnym hazardem. Biznesmen wziął odpowiedzialność za prowadzenie nieautoryzowanego biznesu w branży gier online i grozi mu do pięciu lat więzienia.

Scheinberg oddał się do dyspozycji władz w styczniu po tym jak został aresztowany w Szwajcarii w czerwcu 2019 r. Twórca giganta gier przyznał, że świadomie prowadził PokerStars jako nielegalną działalność hazardową w USA, wbrew lokalnym przepisom.

Adwokat Geoffrey S. Berman powiedział – Dziesięć lat temu biuro oskarżyło 11 osób, które obsługiwały lub świadczyły nieuczciwe usługi przetwarzania płatności trzem z największych internetowych firm pokerowych działających wówczas w Stanach Zjednoczonych – PokerStars, Full Tilt Poker i Absolute Poker – z prowadzeniem nielegalnych firm hazardowych a także innych przestępstw. Jak pokazują dziś wyrzuty sumienia Isai Scheinberg, upływ czasu nie podważy zobowiązania tego Urzędu do pociągania do odpowiedzialności osób, które naruszają prawo USA.

W 2006 r. prawodawcy w USA przyjęli ustawę o delegalizacji prawa do gier internetowych (UIGEA). Nowe ustawodawstwo usunęło operatorów internetowych gier hazardowych z kraju, ale niewielu zostało. PokerStars był jednym z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *