Zamiast firmy pożyczkowej – nielegalne automaty

hazard

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych. Znajdowały się one w siedzibie fikcyjnej firmy pożyczkowej. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem łącznie 4 nielegalnych maszyn.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w rzekomej firmie oferującej pożyczki przy ul. 3-go Maja mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic wkroczyli do akcji. Informacje śledczych potwierdziły się, choć na zewnątrz, zarówno szyld jak i reklama wskazywały, że mieści się tam firma pożyczkowa. We wnętrzu znajdowały się jednak cztery automaty do gier.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli wszystkie urządzenia, na których wbrew obowiązującym przepisom odbywały się nielegalne gry hazardowe. Przejęte automaty trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Teraz śledczy ustalają jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *