[📸] Zlikwidowano kolejne „kasyna”

automaty do gier

25 zatrzymanych automatów do gier hazardowych oraz blisko 8 tys. zł to bilans majowych kontroli prowadzonych przez funkcjonariuszy lubelskiej KAS.

Funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina nieustannie prowadzą działania kontrolne ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Tylko przez ostatni miesiąc, w trakcie 10 akcji, zabezpieczyli 25 automatów do nielegalnych gier hazardowych. Urządzenia znajdowały się w lokalach na terenie Lublina, Świdnika, Puław, Ryk, Łęcznej i Chełma.

Podczas prowadzonych kontroli zabezpieczono też gotówkę w kwocie 7775 zł służącą do wypłaty ewentualnych wygranych, rejestratory obrazów, telefony czy dokumentację związaną z prowadzeniem nielegalnych gier hazardowych.

W większości kontrolowanych miejsc, aby dostać się do środka, funkcjonariusze musieli „przechytrzyć” monitoring. Zamontowane przy wejściach kamery służą weryfikacji próbujących wejść do lokalu osób.

IAS w Lublinie
IAS w Lublinie
IAS w Lublinie

W Chełmie funkcjonariusze trafili natomiast na nietypowe rozwiązanie. Otóż w lokalu, w którym znajdowały się nielegalne automaty, nie było żadnej obsługi. Na miejscu funkcjonariusze trafili natomiast na numer telefonu, pod który należało zadzwonić w przypadku ewentualnej wygranej.

Niejednokrotnie, jak to miało miejsce podczas działań prowadzonych na terenie Świdnika, służba celno-skarbowa ściśle współpracowała z policją.

Z kolei, w Łęcznej, funkcjonariuszy KAS wspierał biegły sądowy, który w trakcie kontroli, przeprowadzając eksperyment, potwierdził hazardowy charakter urządzeń znajdujących się w kontrolowanym lokalu.

Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

2 komentarze(y) w “[📸] Zlikwidowano kolejne „kasyna”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *