10 lat więzienia za promowanie hazardu

Chiny

Najnowszy projekt nowelizacji chińskiego prawa karnego przewiduje surowsze kary za promocję hazardu. Chiński rząd planuje zatwierdzić nowe przepisy, które wprowadzą karę 10 lat więzienia za organizowanie lub namawianie mieszkańców kontynentu do udziału w zagranicznych grach hazardowych.

Zmiana ta pojawia się w najnowszej wersji poprawki do chińskiego prawa karnego i miałaby zastosowanie w przypadkach, w których kwota pieniędzy jest uważana za „znaczącą” lub w przypadkach uznawanych za „ niosące poważne konsekwencje”.

Chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego argumentowało, że po ustaleniu, że prawie 150 miliardów dolarów opuściło Chiny w celu prowadzenia transgranicznej działalności hazardowej w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 r., niezbędne jest przyjęcie bardziej rygorystycznego prawa.

Wilfred Wong Ying Wai, prezes Sands China Ltd, operatora kasyn w Makau, powiedział, że sektor kasyn w Makau nie wierzy, że zmiana była skierowana przeciwko kasynom Makau. Miasto jest jedynym chińskim terytorium, na którym hazard w kasynie jest legalny.

Pan Wong powiedział: Rozumiemy, że Narodowy Kongres Ludowy wciąż debatuje nad ostateczną formą tej ustawy. Musimy jednak pamiętać, że głównym celem jest naprawdę hazard w innych krajach, w tym zwłaszcza zakłady przez Internet i telefon.

Dodał też, że Makau nigdy nie było uważane w Chinach za zagranicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *