6.1 miliona funtów kary od brytyjskiego regulatora (UKGC)!

Ostatnia aktualizacja: 25 stycznia 2023

 To już trzeci raz, kiedy firma była przedmiotem działań regulacyjnych ze strony UKGC, która została obciążona kwotą 2,2 mln GBP w 2019 r. i 3,4 mln GBP wraz z ostrzeżeniem w 2021 r. Obecna kwota 6,1 mln funtów oznacza łącznie 11,7 mln funtów kary. Rekord?

Operator hazardowy, In Touch Games, podobnie jak większość firm, które znajdują się w centrum uwagi UKGC, został ukarany za odpowiedzialność społeczną i uchybienia w przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

Firma, która prowadzi 11 stron internetowych, w tym bonusboss.co.uk czy DrSlot nie przeszła testu zgodności w marcu zeszłego roku, poinformował brytyjski regulator. UKGC powiedział, że ITG wykazało „wiele ulepszeń”, ale nie zrobiło wystarczająco dużo po poprzedniej grzywnie.

Niedociągnięcia w zakresie odpowiedzialności społecznej obejmowały brak zaangażowania w kontakt z klientem pomimo siedmiu tygodni nieregularnych wzorców gry.

UKGC poinformowało również, że In Touch Games zaakceptowało oświadczenie klienta, iż zarabia 6000 funtów miesięcznie bez dalszych działań weryfikujących.

Tymczasem niepowodzenia In Touch Games w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy obejmowały nieprzestrzeganie własnej procedury żądania informacji o źródle funduszy od klientów, którzy zdeponowali – i stracili – 10 000 GBP w okresie 12 miesięcy.

Kay Roberts, dyrektor wykonawczy ds. operacyjnych w UKGC, powiedziała, że regulator oczekuje, że operator z „historią niepowodzeń” wykaże „znaczącą poprawę”.

Ale chociaż In Touch Games pokazało „wiele ulepszeń”, było „jeszcze więcej do zrobienia”.

Roberts dodał: „Ta grzywna w wysokości 6,1 miliona funtów pokazuje, że podejmiemy eskalację działań egzekucyjnych w przypadku powtarzających się awarii i wszyscy licencjobiorcy powinni być tego świadomi”.

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL