60% pracowników kasyn na urlopie bezpłatnym

Makau

Według sondażu większość pracowników kasyn w należącym do Chin mieście Makau martwi się o swoją pracę, a wielu zostało zmuszonych do korzystania z bezpłatnych urlopów.

Stowarzyszenie Pracowników Przedsiębiorstw Gier w Makau, powiązane z Federacją Związków Zawodowych Makau (FAOM), ujawniło wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 611 pracowników pracujących w kasynach. Badanie wykazało, że 60 procent zostało zmuszonych do wzięcia bezpłatnego urlopu w czasie blokady spowodowanej pandemią.

Badanie wskazuje również, że około 80 procent pracowników firm hazardowych martwi się o przyszłość swojej pracy. Główna obawa dotyczy ewentualnych zwolnień i przedłużenia pobytu na urlopie bezpłatnym. Osoby z ponad 10-letnim stażem w branży czują się najbardziej niepewne w obecnej sytuacji.

Operatorzy podjęli szereg działań, aby zapobiec stratom spowodowanym blokadą wprowadzoną na skutek pandemii, w tym skierowanie pracowników na bezpłatne lub skrócone płatne urlopy.

Stopa bezrobocia w Makau systematycznie rosła od stycznia z powodu skutków pandemii Covid-19, przy czym ogólna stopa bezrobocia i stopa bezrobocia lokalnych mieszkańców w trzecim kwartale osiągnęły odpowiednio 2,9 i 4,1 procent.

Prognozuje się, że przychody brutto z gier kasynowych w 2021 r. mogą osiągnąć w Makau poziom jedynie 44,5 procent zysków, które miasto wygenerowało w 2019 roku.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL