Akcja na nielegalny salon gier w Grójcu

Automaty
Adam Brzozowski 20/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 29 lutego 2024

Wspólne działania grójeckich policjantów i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie doprowadziły do zamknięcia w Grójcu nielegalnego salonu gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka automatów do gier zręcznościowych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym, we współpracy z funkcjonariuszami z Izby Celno-Skarbowej, ujawnili kilka nielegalnych automatów do gier.

Podczas kontroli punktów hazardowych w Grójcu, w jednym z nich zabezpieczono 4 automaty do gier.

Podjęto szereg czynności, które wykazały, że na automatach zainstalowane były gry o charakterze losowym i komercyjnym. W celu weryfikacji, czy urządzenia mogą służyć do gier hazardowych, funkcjonariusze SCS przeprowadzili eksperyment procesowy, w wyniku którego stwierdzono, że przedmiotowe urządzenia są automatami do gier zgodnie z art. 2 ust. 5 Ustawy o grach hazardowych. Następnie maszyny zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom SCS, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności.

źródło/zdjęcie: KPP w Grójcu

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prok

14:55
20/02/2024

Tak w ogóle art. 2 ust.5 ustawy o hazardzie dotyczy gier gdzie nie ma wygranych pieniężnych ani rzeczowych ale gra ma charakter losowy. Jak w grze jest wygrana rzeczowa bądź pieniężna to art.2 ust 3 ustawy hazardowej. Ja wiem że utarło sie tak przy pisowskich rządach ale teraz mam nadzieję że prawidłowo będą stosowane przepisy. Sąd Najwyższy zawsze ratował z opresji UCS i te postanowienia nie są już ważne ani żadną wykładnią. Wykładnię robił przebieraniec w todze, który nawet nie potrafił rozróżnić automatu na którym są wygrane rzeczowe i pieniężne od takiego co nie ma wygranych pieniężnych i rzeczowych. Jak jest praworządność to Pogonią chołotę UCS i tych ich sprzedajnych biegłych 😂

Prok

14:46
20/02/2024

Zabezpieczyli automaty do gier zręcznościowych i są do hazardu 😂😂😂. Bo są komercyjne. Ale ten MUCS jest głupi, a jeszcze głupsza policja 😁👍
E-PLAY.PL