Akcja Policji i KAS na nielegalny hazard w Oleśnicy [video]

Automaty
Adam Brzozowski 25/11/2023

Ostatnia aktualizacja: 25 listopada 2023

W ciągu jednego dnia, w wyniku efektywnej współpracy Policji i funkcjonariuszy Urzędu Celnego, udało się zabezpieczyć 6 automatów do gier hazardowych. Urządzenia te były umieszczone w 2 nielegalnych punktach na terenie Oleśnicy.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, w ramach działań operacyjnych, ustalili, że w dwóch obiektach na terenie miasta funkcjonują punkty z automatami do gier hazardowych.

Materiał filmowy z akcji na ulicy Lwowskiej w Oleśnicy ukazał się na portalu MojaOlesnica.pl Druga akcja miała z kolei miejsce na ulicy 11 listopada.

 

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przeprowadzili akcję w tych lokalach. Na miejscu zastali łącznie sześć działających urządzeń, które po przeprowadzeniu czynności potwierdzono jako sprzęt służący do nielegalnego hazardu.

Na zdjęciu widoczne automaty z grami Black Horse (oryginalnie stworzonymi przez Wazdan) oraz Apollo i Admiral by Novomatic.

 

Walka z przestępczością gospodarczą jest jednym z ważniejszych celów. Nielegalne salony gier hazardowych to poważny problem z którym skutecznie mierzą się policjanci. Nie zawsze jest to łatwa i prosta sprawa. Obiekty te nie są ogólnodostępne. Nie są w żaden sposób oznaczone a nad ich wejściami często wiszą kamery. Oznaczać to może, iż goście tych miejsc są ściśle selekcjonowani. Na szczęście metody pracy policji są na tyle skuteczne, że dokonują oni natychmiastowych ich zamknięć. – informuje Policja z Oleśnicy.

Konsekwencje dla organizatorów i graczy

W wyniku tej akcji, osoby zarządzające punktami w Oleśnicy mogą spodziewać się surowych konsekwencji. Grożą im kary finansowe lub nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Organizowanie gier hazardowych poza tymi miejscami jest nielegalne i może skutkować konsekwencjami prawnymi, w tym karą pozbawienia wolności zgodnie z art. 107 Kodeksu Karnego Skarbowego.

Warto również przypomnieć, że kary mogą dotknąć także osób korzystających z tych automatów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, korzystanie z automatów do gier hazardowych jest dozwolone wyłącznie w licencjonowanych kasynach lub Salonach Gier prowadzonych przez Totalizator Sportowy.

źródło/zdjęcia: KPP w Oleśnicy

 

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Erox

28/11/2023

Następny w kolejce po panie P

Rob

27/11/2023

Moje doświadczenie polega na przeczytaniu w jakimś barze protokołu kontroli KASu z tych automatów . Zapraszam do lektury art 2 ust 7a Ustawy o Grach Hazrdowych, a nie beznadziejne kopiuj wklej z innych stron internetowych.

Tang

26/11/2023

Ten sprzęt jest tak legalny jak jego właściciel który już kilka wyroków ma za sobą. Próbują tego bronić jednak skuteczność taka jak w przypadku innych produktów pseudo zręcznościowych. Zmiana nazwy i działają dalej

Simpleman

26/11/2023

Ten Wazdan to jak Promatic, też maszyny Aonw robili, a potem po całej Europie, to wg redakcji rozumiem, ze kazda firma co ma obrazki z 7kami to czyste zlo, również totoloto, tak to mam rozumieć? Monopol na brak logiki…

Vini

26/11/2023

Nie dość że hazard to jeszcze nieudana podróbka dobrych producentów.

Redakcja

26/11/2023

Rob musisz mieć w sobie jakieś duże pokłady frustracji, skoro nie potrafisz napisać komentarza bez obrażania drugiej strony. Aż tak zabolały opisy pod zdjęciami? To ostatni taki komentarz który przechodzi "cenzurę". Co tam jest napisane to każdy widzi, a o tym czy faktycznie to były "gry zręcznościowe" zdecyduje już sąd na podstawie ekspertyz, a nie na podstawie twoich doświadczeń z jakiegoś baru.

Rob

25/11/2023

Grałem na tych automatach stoją w jednym barze. To żadne hazardowki. Na automatach są sygnatury KASu jako niehazardowe. Ci z eplay to ćwierć inteligenci. Pierwszy raz widzę opisy pod zdjęciami, to ucs taką propagandę tworzy czy ćwierć inteligenci z eplay🤣

Rob

25/11/2023

Ja tam widzę napis gry zręcznościowe. Czemu nie pokazują drugiego punktu z grami? Czyżby nic tam nie było?
E-PLAY.PL