Akcja Policji i KAS na nielegalny hazard w Sztumie

Automaty
Adam Brzozowski 22/03/2024

Ostatnia aktualizacja: 22 marca 2024

Dzięki akcjom KAS i Policji na nielegalny hazard zwiedzamy Polskę. Tym razem na tapet trafiła miejscowość Sztum, w województwie pomorskim.

Kryminalni ze Sztumu, współpracując z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przeprowadzili skuteczną akcję, podczas której zabezpieczono 5 automatów do gier hazardowych o łącznej wartości przekraczającej 60 tysięcy złotych. W trakcie działań mundurowi zabezpieczyli także narkotyki.

Wczoraj tj. w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca kryminalni, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przeprowadzili akcję mającą na celu eliminację nielegalnych działań związanych z hazardem.

Na zdjęciu widoczne nielegalne automaty z grą Black Horse, oryginalnie stworzoną przez opolskie studio gier Wazdan/ zdjęcie: KPP w Sztumie

Funkcjonariusze dokonali kontroli salonów gier w Sztumie, weryfikując legalność stosowanych maszyn oraz posiadane zezwolenia zgodnie z obowiązującymi przepisami. W trakcie operacji zabezpieczono łącznie 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości przekraczającej 60 tysięcy złotych. Podczas przeszukania, kryminalni natrafili również na biały proszek, który po badaniu testerem okazał się być amfetaminą. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w sprawach związanych z tymi wykroczeniami.

Zgodnie z normami kodeksu karno-skarbowego za organizację gier hazardowych bez zezwolenia grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3, a także obie te kary łącznie.

źródło/zdjęcie: KPP w Sztumie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL