Argentyna zagłosuje w sprawie podatku od gier hazardowych online

hazard online

W tym tygodniu odbędzie się głosowanie nad budżetem na 2021 r., który ma zawierać m.in. podwyżkę podatku od gier hazardowych online z 2 do 5 procent.

Operatorzy gier hazardowych online będą musieli płacić więcej podatków w Argentynie, jeśli budżet na 2021 r. zostanie zatwierdzony w obecnej formie. Ponieważ państwo rozpaczliwie szuka sposobów na pozyskanie środków, ustawa budżetowa proponuje zwiększenie podatku od branży z 2 do 5 proc.

Minister Finansów Martín Guzmán dodał w zeszłym tygodniu podwyżkę podatku do ustawy i rozszerzył jej zakres na aplikacje mobilne, a rejestrację domen powierzył Krajowej Agencji Komunikacji (Enacom).

Szacuje się, że wielkość objętych opodatkowaniem zakładów może sięgać nawet 2,4 mld USD, ale ponieważ operatorzy działają nieoficjalnie, rząd nie otrzymuje od nich podatków. Z zebranych środków 95% ma zostać w budżetach prowincji, a pozostałe 5% sfinansuje plany prowadzone przez Arsat, państwową spółkę świadczącą usługi komunikacyjne.

Argentyna pogrążyła się w ostrym kryzysie gospodarczym z wysokimi stopami bezrobocia i ubóstwa, a także z obawami dotyczącymi zadłużenia zagranicznego. Projekt ustawy budżetowej na 2021 r. zostanie poddany pod głosowanie w Izbie Poselskiej w środę (28 października) i prawdopodobnie zostanie przyjęty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *